cuketové mini pizzy

Další recepty z blogu s cuketou:        frittata        cukety plněné tuňákem

Cuketa kam se podíváš! Píše máma, ať se zastavím pro cuketu. V lednici mám dvě, v poslední době jsem porůznu zpracovala tři... Nicméně dost dalších receptů mám ještě v merku, takže si pro ni samozřejmě jedu.

Další cuketový výtvor jsou mini pizzy. Setkaly se doma s úspěchem, přičemž si nemyslím, že to bylo jen tím, že běžná pizza má v naší domácnosti stopku. :D Některé dokonce vypadaly jako smajlíky, takže předpokládám, že by se je při troše kreativity mohlo podařit naservírovat i dětem. Nehledě na to, že tyto pizzy jsou nenáročné na přípravu. Co tedy bude třeba?

Ingredience: 1 cuketa, 10 vrchovatých lžic domácího kečupu, 50 g (chorizo) salámu, 2 ks mozzarelly á 125 g (příp. eidam), cca 12 ks cherry rajčat a 10 oliv, olivový olej, sůl, pepř, oregáno.

Cuketu jsem nakrájela na kolečka o 0,5 cm a vyšlo mi jich celkem 30 ks. Z jedné strany jsem je potřela olejem, opepřila, osolila a ogrilovala. Nejlépe uděláte, ogrilujete-li si je v troubě. Stejně ji v závěru budete potřebovat, tak ať tyto jednoduché pizzošky nekomplikujete dvěma eletrickými spotřebiči. Já mám stolní gril, se kterým jsme fakt kamarádi, tak na něj samozřejmě sázím vše, co jde. Naskládejte tedy pizzy na plech vyložený pečícím papírem nepotřenou a neokořeněnou stranou dolů, po pár minutkách pod grilem je otočte, potřete a okořeňte i z druhé strany a dogrilujte.

Zatímco se grilují, nastrouhejte si sýr, nakrájejte rajčata na čtvrtky a olivy. Až budou cukety přiměřeně měkké (půjdou ještě jednou na gril/do trouby, není třeba, aby byly zcela měkké), potřete je z jedné strany domácím kečupem. Na každý takto potřený plátek přiložte plátek salámu, nasypte trochu sýru, na něj dejte rajčata, olivy a můžete pizzy ještě posypat oregánem, či solí a pepřem. A můžete opět grilovat. Po pár minutkách budete mít hotovo, však to poznáte sami.

A komu se nechce dělat s mini pizzami, tak si může cuketu nakrájet podélně a je to. :)

Posted on July 30, 2015 .