melounová dieta s receptem na limošku

Věděli jste, že meloun je naprosto optimální, když chcete zhubnout? Kupříkladu ten vodní obsahuje z 90 % vodu (že by i řešení pitného režimu? :), má velice málo kalorií (33,45/100 g) a jeho obsah "přátelských" sacharidů Vás nasytí tak, že nemáte potřebu jíst tak často a ještě Vám ponechá energii na cvičení. Nehledě na jeho chuť, která Vám zažene nutkání jíst sladkosti. To vše je i poctivě otestováno na mě osobně. Při létě plném grilovaček si díky melounu udržuju svoji váhu. Tak hurá pro meloun, a to jakýkoli. :))) Nemusíte ho nutně jíst jako šílení, stačí jej zařadit jako malou svačinku a určitě si všimnete, že delší dobu nebudete mít hlad. Kdo by si chtěl dát očistnou kúru a přes den jíst převážně právě meloun, nemusím snad připomínat jeho projímací účinky... :))

Tak hurá na meloun! Teď už víte, kolik má benefitů :)

Samozřejmě, že nejlépe je jíst jej jen tak, ale abyste neřekli, že jsem Vás odbyla, dávám k dobru alespoň recept na superlehkou melounovou limonádu.

Ingredience: 750 g melounu bez pecek a slupky, 1,5 l vody (klidně perlivé), 1 citron, hrst máty, led.

Meloun prostě a jednoduše dejte do mixéru a rozmixujte. Do džbánku nalijjte vodu, dejte citron nakrájený na plátky, vmíchejte do něj melounový mix, mátové lístky a přidejte led. Co se množství ledu týká, já jsem použila dvě sklenice o 300 ml naplněné ledem. Komu se bude zdát limonáda málo sladká (což doufám, že ne, protože tím zde slovo "dieta" končí), rozmíchejte ještě ve vodě cukr dle potřeby, v opačném případě přidejte vodu či led.

Mimochodem, když mátové lístky před použitím do čaje/limonády promnete v prstech, budou v nápoji mnohem aromatičtější. Tolik k fungující radě od mojí maminky :). 

Posted on July 10, 2015 .