cuketové lodičky

Uznávám, že s tímto receptíkem nepřicházím v nejcuketovější sezóně, ale věřím, že Vám ještě nějaká ta cuketa zbyla. Respektive už je to nějaký ten pátek, co jsme si na těhle lodičkách pochutnávali; to bylo přímo přecuketováno. Vzpomínám, že původně jsem na ně ten salám nechtěla použít, ale v lednici na mě koukalo pár posledních koleček choriza, vedle lednice pak koukal Kocour a bylo jasno, že vegetariánská verze z toho nebude. Lodičky jsme si namáčeli do bílého řeckého jogurtu, ale stejně tak dobře Vám poslouží jakýkoli jiný bílý jogurt nebo zakysaná smetana. Na to, jak strašně jednoduchý pokrm to je, byla to opravdu dobrota a po x běžných receptech s cuketou také příjemná změna. Tak hurá na to :).

Ingredience: menší cuketa, 50 g tvrdého sýru ke strouhání (eidam, parmezán...), pár koleček kvalitního salámu (chorizo...), olivový olej, sůl, pepř, bylinky (bazalka, rozmarýn, medvědí česnek... ), potažmo bílý jogurt.

Rozehřejte si troubu na 150 °C a vyložte plech pečícím papírem. Cuketu i se slupkou nákrájejte na proužky, viz foto. Posléze si přichystejte zbytek věcí - nastrouhejte sýr, nasekejte bylinky, nakrájejte salám na tenké a krátké proužky.

Cuketové proužky naskládejte vedle sebe, pomažte olejem, osolte, opepřete, posypte bylinkami a naklájeným salámem. Přeskládejte je na plech a dejte péct na cca 15 minutek. Po této době je posypte nastrouhaným sýrem a ještě je na pár minut nechte péct. Jakmile se Vám sýr rozpeče, máte hotovo. Pak už záleží na Vás, zda lodičky sníte takto, nebo si je budete namáčet v lehce popepřeném jogurtu, či smetaně.

Posted on September 24, 2015 .