café Fara, Klentnice

http://www.cafefara.cz/

http://www.cafefara.cz/

Café Fara v Klentnicích na jižní Moravě je velice proslulou restaurací. Slýchali jsme o ní stále častěji, tak nám to nedalo a vyrazili jsme. První věc, která nás překvapila bylo, že jsme si museli vystát frontu, neboť jsme neměli rezervaci. Ta se mimochodem doporučuje dobrých 14 dní předem. Tak to se v Čechách moc nevidí. Co se samotné Fary týká, můžete volit mezi restaurací, kavárnou a ubytováním. Za zmínku jistě stojí ještě originální muzeum kávovarů, které je součástí kavárny a ze kterého jsem byla fakt v úžasu. K nevíře, jaké druhy kávovarů vůbec kdy existovaly!

A teď zpátky k restauraci. Frontu máte za sebou do 15 – 20 minut, což není nic tak hrozného. Prostudujete si v klidu (nejen víkendové) meníčko, pokocháte se nádherným okolím… Mimochodem k tomu meníčku - udělalo mi radost, že zde vaří podle sezónnosti a menu je krátké, což jsem uvítala. Výběr z 5 hlavním chodů bohatě stačí.

K jídlu jsme si objednali rybí polévku s nudlemi, kančí variaci s dýňovým pyré a jehněčí maso s haluškami. Ocenili jsme zejména poctivou domácí chuť. Opravdu zde nebylo co vytknout. Mňam! Ještě bych ráda zdůraznila, že jsme si také velice pochutnali na jejich domácí řepové limonádě a jejich vlastním meruňkovém pivu. Toto jsme završili dezerty. Ehm, abychom si rozuměli, Kocour měl svátek, takže menu muselo být kompletní :). Zvolili jsme ovocný a makový řez. Tady nutno podotknout, že dezerty byly spíše průměrné. Ovšem! Kava exkluzívní!

Ještě přidávám pár postřehů – interiér byl velice vyvážený, mnoho doplňků bylo v rustikálním stylu, obzvláště splachování na záchodě nás fakt zaujalo :D. Obsluha byla milá a pohotová. Chvílemi, pravda, chaotická, ale tomu se nebylo co divit při tolika hostech. K tomu přičtěme krásný výhled do přírody, malebnost vesničky, ve které se Fara nachází a pak se nemůžeme divit, že se zde nejen stojí fronta, ale lidé se sem sjíždějí i z míst mimo republiku. Co se cen týká, ty jsou malinko vyšší, ale naprosto zasloužené. Jo, za mě Faru opravdu doporučuju!

Klentnice 166, 692 01 Klentnice

Klentnice 166, 692 01 Klentnice

rezervace kavárany: 519 321 755 

rezervace kavárany: 519 321 755 

rybí polévka

rybí polévka

kančí variace s dýňovým pyré

kančí variace s dýňovým pyré

jehněčí s haluškami

jehněčí s haluškami

muzeum kávovarů

muzeum kávovarů

Posted on October 20, 2014 .