což takhle dát si brunch? V Amandine!

café Amandine, Na Moráni 19, Praha 2

café Amandine, Na Moráni 19, Praha 2

Jak už jsem psala dříve, pro ty, co neví, brunch (branč) je jídlo nahrazující snídani i oběd. Prostě skvělá varianta, je-li na snídani pozdě a s obědem se Vám nechce dělat. Brunch vzniknul původně jako oslava různých příležitostí - svatba, Valentýn, svátky.... Zkrátka jakýkoli důvod, proč si beze spěchu vychutnávat výtečné dobroty klidně po několik hodin a příjemně si u toho popovídat s lidmi, co jsou Vám nejbližší.

Můžete si vychutnat vajíčka na různé způsoby, omelety, toasty, jogurty s müsli, croissanty, lívanečky naslano i nasladko, stejně tak palačinky, domácí pečivo, francouzské marmelády, ovoce, různé dezerty... Anebo ještě jinak - anglický brunch, řecký brunch, francouzský brunch... příjemně zakončený decí bublinek...

Brunche zbožňuju a ať už jsem na nich byla kdekoli, nedám dopustit na Café Amandine na Moráni. O víkendech se servírují až do 14 hod, tak si můžete v klidu pospat a pak vyrazit. Počítejte s cenou cca 300,- Kč na osobu. Třeba na vejce benedikt, čerstvý pomerančový džus, francouzskou bagetu s různými francouzskými marmeládičkami, zázvorový čaj, dezert a kávu, a to mluvím o základním brunchi pro jednu osobu.

A jestli se Vám nechce z tepla domova, či máte Amandine z ruky, udělejte si brunch sami. Mám-li doma nocující návštěvy, sejdeme se dopoledne v kuchyni, vyskládám téměř vše z lednice (po náležité předchozí přípravě) a každý si hoduje dle svého uvážení. Stalo se to příjemným zvykem, třeba se necháte inspirovat i tímto.

lívanečky s uzeným lososem a kaviárem

lívanečky s uzeným lososem a kaviárem

vejce benedikt

vejce benedikt

Posted on November 18, 2014 .