mamacoffee

Nejde mi do hlavy, že už jsem Vás dávno nenahnala do mamacoffee. Na téhle výborné kávičce "ujíždíme" už několik let a vcelku mě překvapuje, kolik lidí v okolí stále nemá ponětí, co je to mamacoffee. Pravda, tyhle kavárny nerostou jako houby po dešti, o to však očekávejte větší důraz na kvalitu. Pobočky můžete najít v Praze v Londýnské, Vodičkové, Čechové, Sokolovské, Betlémské, ve Veletržním paláci a na nám. Jiřího z Poděbrad.

Je dost možné, že na Vás budou tyto kavárničky poněkud více indie, ale když to překonáte, ochutnáte jednu z nejlepších káv ve svém životě. Čestné pionýrské! Mamacoffee je první pražírnou bio fairtrade kávy v Čechách a není pochyb, že tahle kávička je vybírána velice poctivě. Majitel mamacoffee, který plantáže osobně objíždí, by určitě měl mnohé co vyprávět.
A nejen to, v mamacoffee seženete i lahodné občerstvení (dokonce produkty z jejich pekárny), limonády, vína, čaje apod., takže pohodovou atmosféru, která je zaručena, ocení i nekafaři. A také nekuřáci, neb kouření jest zakázáno.

Tuhletu výbornou kávu si však můžete připravit i doma. My už ji vlastně ani nikde jinde nekupujeme. Máte-li mokka kávovar (bez něj nelze žít!), můžete si vybrat dle svého gusta kávu balenou po 50 g, 100 g... Doporučuji menší množství. Jednak si můžete dříve přijít pro čerstvě mletou a dále tak vyzkoušet více druhů. Navíc budete mít zaručeno, že každá návštěva, která k Vám přijde, bude chtít tu "vaši kávu" - to bychom Vám zase mohli vyprávět my. Mimochodem, mokka kávovar můžete v mamacoffee zakoupit taky. A berte v potaz, zda máte indukci, či nikoli, ať nedopadnete jako my s naším prvním mokka kávovarem :)).

A ještě něco, takový espresso machiatto, to je moje srdcovka!!!

http://www.mamacoffee.cz

http://www.mamacoffee.cz

nám. Jiřího z Poděbrad

nám. Jiřího z Poděbrad

Posted on April 24, 2014 .