tentokráté v Prostějově U Koníčka

http://www.penzionukonicka.cz

http://www.penzionukonicka.cz

Víkend jsme trávili v Prostějově a při té příležitosti jsme navštívili Penzion a restauraci U Koníčka na Plumlovské. Z webových stránek jsem věděla, že interiér vypadá velice dobře a taky, že ano. Sotva jsme vešli, kochali jsme se vším, každým koutem, detailem, který byl kolem nás. Podařilo se zde velice jemně a elegantně smísit tradiční folklorní design s modernem. Jednoduše nádhera!

Poněkud ledová sprška přišla po otevření jídelního lístku. Prostě hospodská klasika, což mě trošku zamrzelo. Po dechu jsme zalapali v momentě, kdy nám bylo vysvětleno, co je to plumlovský řízek. Takže, vážení, plátek krkovičky v trojobalu, na něm volské oko, salám, párek, nastrouhaný sýr, to vše pocákané kečupem spolu s klasickou zeleninovou oblohou. Ovšem záhy jsme zjistili, že se potýkáme s tradičním prostějovským jídlem (což jsem dosud netušila), které si udržuje svoji tradici již přes 40 let. Uf...

Každopádně jsme si objednali u velmi milé obsluhy kuřecí vývar s játrovými knedlíčky a grilovaný kuřecí plátek s opékanou zeleninou. Ač jsme zde tou dobou (14 hod) byli tařka sami, na jídlo jsme čekali notnou chvíli. Udělali jsme však jedině dobře, že jsme si objednali bez přílohy, neboť porce byla tak veliká, že jsme ji sotva snědli. Nicméně to důležité - vývar byl silný, plátek velice šťavnatý, zelenina výborná, dokonce s balsamicem, a byť tak jednoduché jídlo, příjemně jsme si pochutnali, což jsme v rámci již zmiňovaného jídelníčku nečekali.

V závěru jsme tedy odcházeli spokojení. Dobře jsme se najedli, z interiéru jsme byli okouzlení a co se jídelníčku týká, vaří se prostě to, co místním chutná a co je v kraji zdejším uvyklé... S tím se smiřte. Takže až budete mít na prostějovsku hlad, návštěvu spíše doporučujeme.

A ještě něco - vážně nás pak mrzelo, že jsme nezkusili plumlovák, protože doteď neustále přemýšlíme, jak něco takového může vypadat, natož chutnat... Tak třeba příště u Páclů :)

Posted on April 28, 2014 .