prostějovská Koliba U Tří králů

Třídní sraz mě opět zavál do Prostějova. Posledně jsem měla v merku restauraci Koliba U Tří králů, kam jsem se nedostala, tak jsem si ji tentokrát vynahradila. Na to, abych si dala plumlovský řízek, který stále zůstává mnou nedotčen, však ani teď nedošlo. A to mi věřte, že ho tu mají taky! Vybrala jsem si lososa s baby karotkami z víkendového menu.

Co mne při vstupu nejvíce zaujalo bylo, že je v Kolibě plno. Bylo kolem půl druhé odpoledne, což byl mírně poobědový čas a přesto. Kupříkladu posledně u Koníčka bylo tou dobu poměrně  vylidněno. Každopádně to byla první známka, že by to mohla být jedna z lepších restaurací v Prostějově.

Další věcí, která potěšila, byla velmi pohotová a pozorná obsluha. Čekání na lososa bylo trochu delší, čehož, jak jsem vycítila, si byla obsluha vědoma a náležitě se mi věnovala. Na place tedy kmitali neuvěřitelným tempem! 

Kolem krásně voněla klasická česká jídla, takže jsem si při čekání zaňufala knedlo-vepřo-zelo. Dále si tu také můžete krátit čas pozorováním interiéru, který je detailně propracovaný, v jednotném stylu, o čemž se přesvědčíte i na toaletách. V tomto směru se tu nic neponechalo náhodě. Mně osobně byl zdejší interiér velmi příjemný. Dřevo, keramika, chmel, tanky s pivem...

Zaráží mě však v Prostějova jedna věc, a tou jsou ceny jídel. Ač žijeme v Praze, jak u Koníčka, tak i v Kolibě jsme těma ciframa byli docela zaskočení. Nicméně respektuji, že cenová hladina v pohostinství je tu takto nastavena. Například můj losos byl za 179 Kč. Za jídlo si rádi připlatíme, ale musí mít přidanou hodnotu, ať už v chuti, službách, či prostředí, jinak k tomu neshledáváme důvod. V Prostějově ale není zbytí.

Se samotným lososem už to bylo trochu horší. Doslova mi plaval v másle (zřejmě od baby karotek) a jeho chuť byla poměrně nevýrazná. Když jsem jej dojedla, neměla jsem z jídla dobrý pocit a ocházela jsem pak s těžkým žaludkem. K tomu se přihodilo, že zákazník za mnou si stěžoval na kvalitu knedlíků. Doslova řekl "již jednou použité, takové flekaté". Obsluha této záležitosti náležitě politovala a zákazníkovi bylo doporučeno, ať příště reklamuje ihned a dostane se mu náhrady. Nicméně od ostatních stolů jsem slyšela chválu. I pán s knedlíkem je prý jinak vždy spokojen.

Ať už tuto restauraci navštívíte nebo ne, ponechám zcela na Vás. Ač jsem odcházela nespokojená, netroufám si ji po tomto jediném zážitku odsoudit. Obzvlášť, bylo-li tam tak plno, což bude mít zajisté svůj důvod. A třeba za návštěvu stojí právě rozmanitá nabídka tankových piv, vždyť je to i pivnice.

Za mě můžu říct jediné: obsluha jedna z nejlepších, jídlo podprůměrné, ceny nadprůměrné a interiér velice příjemný.

A k plumlováku si píšu na seznam, že chci příště vyzkoušet i piva z Koliby.  ;)

image.jpg

Koliba U Tří králů, Finská 8, Prostějov

Koliba U Tří králů, Finská 8, Prostějov

http://www.kolibautrikralu.cz

http://www.kolibautrikralu.cz

Posted on May 18, 2014 .