sisters bistro, o několik tříd lepší chlebíčky

Dlouhá 39, Praha 1

Dlouhá 39, Praha 1

Nehledejte tu však hordy majonézy, bramborového salátu a podobných zvěrstev. Ve zdejší chlebíčkárně si vyberete z množství kreativních chlebíčků. Když jsem zahlédla ten s řepovou pastou, kozím sýrem a ořechy, moje neláska k chlebíčkům byla ta tam. Nebo ten s makrelou? S krevetou? S tatarákem? Celerový? Či mnoho jiných... Ať tak, či onak, základem je čerstvý kváskový chléb. K tomu všemu je v bistru dobré posezení a ještě lepší obsluha.

Už jednou jsem se zmiňovala, že jen nerada zaháním hlad v ulicích. Burgery, bagety, párky v rohlíku, to fakt ne. Když jsem ale objevila bistro Sisters v pasáži v Dlouhé na Praze 1, zajásala jsem a milovníci chlebíčku zajásají dvojnásob. Jedná se o bistro, kde po mnoha letech povýšili chlebíčky.  

Kde také jinde, než v Čechách, kde se zrodil obložený chlebíček? Holt někdo má lorda Sandwiche, my Jana Paukerta, který stojí za našimi chlebíčky. A Hana Michopulu stojí za jejich modernizací. Mimochodem jí vděčíme nejen za tohle bistro, ale i za farmářské trhy v Praze. O tom však zase jindy.

Tady se nebojím "přibrzdit", když jsem hladová a představa oslav s těmito chlebíčky je ihned lákavější. Půjdete-li tedy v centrum Prahy kolem, určitě některý z nich ochutnejte. Stejně tak zde najdete polévky i dobré nápoje.

 

Posted on May 3, 2014 .