mé oblíbené zelinářství

Nedá mi to a musím tu profláknout zelinářství, kde velice ráda nakupuju. Jednak tam seženu to, co jinde přes sebevětší úsilí ne a pak tam s přehledem narazím na ovoce, či zeleninu, kterou ani pořádně neznám. Tento nenápadný obchůdek najdete v Praze na Ječné 17 u Karlova náměstí (v blízkosti zastávek Štěpánská).

Až jej budete hledat, dá Vám to malinko fušku, ale věřím, že budete ze sortimentu nadšení stejně jako já. Je umístěn ve dvoře, tak jsem Vám raději vyfotila, jak se do něj dostat. :)

Sháním-li fenykl, datle, fíky, baby banány, granátová jablka, kaki, mladé kokosy, rajčata a melouny všeho druhu, čerstvý špenát, mochyni, tamarillo, longan, bylinky a mnoho, mnoho jiného, tady vždy pochodím.

Když jsme se například vrátili z Říma, kde je naprostá slast jíst místní rajčata, dlouho jsme pátrali po takových, jež jim budou chuťově podobná. A ejhle, z rajčat "buvolí srdce", které jsem zde pořídila, jsme byli úplně odvaření. Tak až půjdete kolem, určitě mrkněte, co mají zrovna ve dvoře. Sortiment se tu mění, třeba také objevíte něco zcela nového. :)

Ječná 17, Praha

Ječná 17, Praha

Posted on June 26, 2014 .