tohle že je domácí?!?!?!

V návaznosti na nedávný článek o tom, jak čeští (a samozřejmě i jiní) prodejci propagují své produkty pod přívlastky „domácí, staročeský" apod. bych tu s Váma ráda rozdýchala včerejší zážitek.

Prodejcům většinou dávám zabrat otázkami typu: „Kolik je v tom masa?“, „Co to obsahuje?“, „Jak to vyrábíte?“ a už jsem se jednou i zarazila těsně předtím, než jsem se zeptala „A fotku těch slepic ve výběhu máte?“. A pak jednou povolím ve svém pídění se po kvalitě a dopadnu jako teď v cukrárně Kavárnička v Tróji, Praha 8, kde jsem si objednala „domácí“ ledový jahodový čaj a pak už jsem znechucením ani neměla slov a náladu cokoli řešit.

Jeho „domácí“ základ spočíval v tom, že paní udělala šťávu z jahodového YO sirupu, hodila do ní tři přemrazené jahody, trochu ledu a velice poskromnu mátových lístečků. Takže z domácího ledového čaje jsem v rázu měla klasickou přeslazenou šťávu, kterou udělá i malé dítě. Kouzlo lahodného domácího čaje bylo ta tam. Z toho jsem byla tak paf, že jsem se nezmohla na odpor, "čaj" jsme tam nechali a šli.

Čili tu na Vás apeluji, pokud Vám na tom samozřejmě záleží, abyste se neostýchali informovat o složení a přípravě toho, co hodláte zakoupit, případně u nákupu trochu popřemýšlejte. V tomto případě jde o prkotinu, ale vzteky mi jde pára z nosu ještě dnes, jak někdo může prodávat takovou "prasárnu" pod pojmem domácí?! Dnes bohužel tyto přívlastky pomáhají prodávat i to nejošmelenější, o co bychom normálně ani nezakopli.

image.jpg

Tedy - domácí  limonády/čaje ze sirupu, domácí  koláče z mrazáku, tradiční staročeský  kebab (?!), farmářská zelenina/ovoce z Alberta, případně "pravé italské a francouzské" z ryze neitalských a nefrancouzských surovin apod. tak úplně nebude ono. :))

Posted on June 24, 2014 .