němčický Vigvam

pstruh na bylinkách

pstruh na bylinkách

Po víkendovém výletě se tu s Vámi podělím o zážitek z Restaurace/penzionu Vigvam v Němčicích u Kolína.

První věc, kterou bych ráda vypíchla je, že jsme s sebou měli dítě, které nám bylo zabaveno ihned po příjezdu animátorkou, která se mu po celou dobu věnovala. Skákací hrad, pirátská loď, minizoo... Takže jsme si dali kýty nahoru a celou dobu o něm skoro vůbec nevěděli, a to se sakra počítá! :)

Pak moji pozornost odvedla nabídka melounového freshe. To byla jasná volba. Já jsem teď trochu zatížená na různé freshe a domácí nápoje, takže jsem s napětím čekala, co mi bude přineseno. A tak mi byla přinesena notně naředěná melounová šťáva. Už jsem poučená a nejsem tedy líná zeptat se obsluhy na cokoli, co se týká jídla a pití, které mi servírují. Na dotaz, z čeho tento fresh je, mi bylo odpovězeno, že pouze z melounové šťávy. Zaprotestovala jsem, že tam jasně mám mátu, led a určitě je to i naředěné vodou. Velice neochotně tedy připustili, že je to “trochu” naředěné. To bychom měli. Nu což, fresh byl dobrý i tak, ale stejně se mi pokusili zatlouct, že to není 100% fresh.

Pak jsme si objednali hlavní jídlo. Mně zaujal pstruh na bylinkách, kterého si můžete sami vylovit z místní sádky. Vzhledem k tomu, že jsem chtěla jíst v dohledné době a ne bůhví kdy, nechala jsem to na personálu. Kocour zvolil baby kuřátko se zelím a hranolky si nechal vyměnit za ratatouille (směs zeleniny vařené na víně).

Pstruh – 65 Kč/100 g (jeden má kolem 100 – 150 g)

Kuřátko – 180 Kč

Ratatouille – 65 Kč

Já jsem byla ze pstruha velice nadšená. Byl to jeden z nejchutněji připravených, co jsem v poslední době měla. Kuřátko bylo dobré, zeleninová příloha spíše průměrná. V ratatouille byla některá zelenina tušší, jiná velice měkká a poměrně dost oleje. Zelný salát byl velice obyčejný, ale proč ne? A v pivu byl ke všemu nešťastně skleněný střep. Ještě dodávám, že ceny jsou zde poměrně vysoké. Shodli jsme se, že mohou zabránit tomu, aby si zákazníci více objednávali a déle poseděli. Například cena průměrného dezertu sahající ke stokoruně mi přijde poněkud neúměrná.

Na závěr nám předložili účet k placení, kde nám naúčtovali i hranolky v ceně 45 Kč, které jsme neměli. Když jsme to reklamovali, bylo nám navráceno 20 Kč s tím, že by jim to pak nesedělo v kuchyně. Hm, tak tedy oukej, tohle jsme už fakt řešit nehodlali.

Z mého pohledu je to průměrná, nikoli špatná restaurace. Jen mi přijde škoda, že tohle místo má velký potenciál, za kterým jistě stojí dobrý nápad, bohužel nevyužitý. Chybí jen malinko k tomu, aby se stalo výjimečným, prostředí k tomu primo vybízí. Trochu kreativity do jídelníčku ve smyslu jednodušší a zdravější stravy, udělat něco s tou šílenou betonovou plochou, která se naskýtá před restaurací a poskytovat služby s větší precizností. K tomu by nebylo od věci přehodnotit ceny...

Mimochodem, do Vigvamu můžete přijet i dětským vláčkem, více na http://zeleznicka.bloudil.cz/stranka/26-vigvam-nemcice.html.

baby kuřátko se zelím

baby kuřátko se zelím

Posted on July 9, 2014 .