na věčnosti, Znojmo

Kdo má na jižní Moravě fritézu, může si otevřít restauraci. S tímto názorem jsem smutně odjížděla z mé milované jižní Moravy. Nechcete-li jíst českou klasiku, máte smůlu anebo Vás to bude stát převelké úsilí.

Poměrně fušku jsme si dali ve Znojmě, kde jste obešli 8 (!) restaurací, než jsem se vůbec najedli. Vážení, kdybyste zavítali do Znojma, přináším Vám velice přínosnou radu, kam zajít na jídlo a neňufat při tom litry přepáleného oleje. Jedná se o (vegetariánskou) restauraci, galerii a kavárnu Na Věčnosti. Tady jsme po tom všem, co jsme obešli, byli jako v ráji.

Nejprve bych ráda zmínila velice příjemnou obsluhu. Ten chlápek znal odpovědi na všechny naše všetečné dotazy, co jsme měli k jídlu, byl restaurací velice zainteresován a jeho entuziasmus nás přesvědčil, že neodejdeme zklamaní, a to jsme ještě nejedli. Hlavně zde prodávají domácí limonádu, která je opravdu domácí a vyrábí ji přímo v restauraci. A protože byla bezová, kterou jsem nedávno také vyráběla, dle chuti o tom nebylo pochyb. Než nám donesli jídlo, velice příjemně mne zaujalo dětské menu. Tohle byla nejkreativnější nabídka dětských jídel, co jsem kdy viděla!

Objednali jsme si PAD THAI a gratinovaný kozí sýr se salátem. Neboť jsme nedávno byli v Thajsku, kde je PAD THAI místní mana, neopomněli jsme to zmínit. Výsledkem bylo, že PAD THAI byl velice chutný, silněji pálivý, a to máme rádi. Bohužel v Čechách je neradno podávat příliš pálivé, tak si pikantnosti málokde užijeme. Ne však zde. A sýr se salátem? Paráda! Fíky, řepa, vlašské ořechy... Pochutnali jsme si jako už dlouho ne! :) A na radost z toho všeho jsme si objednali ještě řepovo-čokoládový koláč, který byl lahodnou tečkou za tímto vyvedeným gurmánským zážitkem.

Škoda jen, že tu bathátovou polévku ještě neměli dovařenou, abychom to měli komplet. Každopádně DOPORUČUJEME, takováto restaurace je ve zdejším kraji nevídaná. Ať se snažím, seč se snažím, nemám co vytknout. Je to přesně to, kde bych jedla několikrát týdně, kdyby byla pražská.

Velká Mikulášská 463/11, 669 02 Znojmo

Velká Mikulášská 463/11, 669 02 Znojmo

http://www.navecnosti.cz

http://www.navecnosti.cz

Posted on July 13, 2014 .