penzion Kokořín a chléb U Grobiána

Celý víkend jsme prozkoumávali Kokořínsko a opět jsme hledali, kde se dobře a kvalitně najíst. Budete-li tedy projíždět tímto krajem, jistojistě nic nezkazíte restaurací v Penzionu Kokořín. První věc, která mě zaujala, byl design jídelny. S tím si, jak vidno, majitelé dali záležet. Jednoduché, krásné, sladěné, radost posedět. Hned záhy mi udělalo radost samotné menu. Kreativní nabídka zdárně vyhýbající se klasice; k tomu netřeba nic dalšího říkat, rovnou jsem ho vyfotila.

Kokořín 12, 277 23 Kokořín

Kokořín 12, 277 23 Kokořín

nakládané filety ze pstruhů

nakládané filety ze pstruhů

plněná pralinka z křepelky

plněná pralinka z křepelky

polévka ze sumce

polévka ze sumce

Trošku prekérka byla, pravda, s obsluhou. Paní, seč se snažila, jak mohla, nepůsobila vstřícným dojmem. Chtěli jsme sedět venku na zahrádce, ale už nám to nachystala vevnitř, tak jsme se museli přesunout apod. Byla bych opravdu překvapená, kdyby byla majitelkou. A další, velice důležitá věc – rozhodně nedoporučuji nic jiného, než výběr z menu. Ostatní služby bohužel naprosto nekorespondují s vytříbenou kuchyní. Ubytování je velice obyčejné a ke snídani máte na výběr z míchaných vajíček, hemenexu a cudně obloženého talíře. Kdybyste se chtěli pozdržet na dvě noci, druhý den už budete mít snídani nachystanou bez možnosti výběru. Žádné müsli, jogurty, mléko, ovoce, zelenina, cokoli jiného. Pevně však věříme, že penzion prochází postupnou rekonstrukcí a brzy bude i ubytování krásné a hodné takovéto restauraci.

Ovšem, budete-li se chtít někde naobědvat, či navečeřet, určitě si zde převelice pochutnáte, místní kuchař je mistrem v oboru! 

francouzská kachna tažená v sádle

francouzská kachna tažená v sádle

řízek z kačeřích prsíček v levandulové strouhance

řízek z kačeřích prsíček v levandulové strouhance

sumec s koprovými brambory

sumec s koprovými brambory

A až budete odjíždět, přibrzděte u Restaurace a penzionu U Grobiána vedle v Lenoře 12, kde každý pátek pečou chléb přímo v jeskynní kamenné peci. Jednak je výtečný, poctivý a vydrží Vám v dobré stavu i týden. Pokud ho tedy nesníte dřív. :) A přijedete-li rovnou v pátek mezi 11. – 17. hod, můžete si ho upéct sami!

Posted on August 13, 2014 .