francouzská pekárna le caveau

Náměstí Jiřího z Poděbrad 9 , Praha 3 Vinohrady

Náměstí Jiřího z Poděbrad 9 , Praha 3 Vinohrady

image.jpg
image.jpg

Nedávno jsem řešila, zda sekce "v obchodě" a "v restauraci" neutnu. A hned druhý den sedím v tak úžasné restauraci, že z toho mám zážitek ještě několik dnů a další den jím fíkový chleba tak výtečný, že jsme ho snědli na posezení celý! Sice budu potřebovat nový boty na běhání, ale tohle byl totální FOODPORN! Takže prostě neutnu. :)

A teď k věci - na Nám. Jiřího z Poděbrad v Praze letos otevřeli pod záštitou vinárny Le Caveau francouzskou pekárnu. Samozřejmě jsme si to nenechali uniknout a už od začátku "byli s nimi". Jednou se croissanty povedly, podruhé méně, pak byly stále vykoupeny, tu výtečnou bagetu tam za boha nemůžu už sehnat, protože je také neustále vyprodána a nyní fíkový chléb! O rustikálním chlebu a dalších dobrotách ani nemluvě. Vše se peče v peci přímo před Vámi a neustále tam zkouší péct nové a nové věci.

Je pro mě naprostý svátek zde nakupovat. Pečivo je teplé, křupavé a když projdu dveřma vedle do vinárny a přihodím k tomu ten nejlepší lanýžový sýr, co znám a lahev skvělého vína... Takhle se dá prostě žít! :))

odkaz na pekárnu: http://www.broz-d.cz/

odkaz na pekárnu: http://www.broz-d.cz/

Posted on October 7, 2014 .