konírna, wine food market

http://www.winemarket.cz

http://www.winemarket.cz

image.jpg
image.jpg

Wine food market na Smíchově je tak trochu naše srdcovka. Nejedna dobrota tam padla na naše první randíčka. Nicméně tak, či onak, těm vínům, sýrům, pečivu, dezertům, rybárně, restauraci ve vnitřní tržnici, nejde říct "ne". Přidejte neobvyklý, převelice krásný interiér a jste kompletně polapeni. K tomu nedávná vzrušující zpráva, že zde otevřeli i Konírnu, tedy zadní restauraci, kde se servíruje to nejskvělejší maso, které si jen umíte představit... Tam jsme museli hned vyrazit!

Mise byla jasná - mají tam fiorentinu! Pekelně kvalitní masíčko z býků, kteří se po staletí chovají v údolí Val di Chiana a maso mají tak jemné, že na jeho přípravu stačí necelých 10 minut!

Mně osobně spadla čelist hned při vstupu. To, co na mě čekalo v konírně! Za jiných okolností by mi interiér ve stylu stáje zněl kýčovitě. Ale tohle?! To prostě musíte vidět osobně! Za mě naprostý designový požitek. Každopádně se nás sešlo šest a shodli jsme se, že takhle dobře se nám už dlouho nikde neposedělo. Totální pohodička, naprosté uvolnění, velice sympatická obsluha (která nám dovolila přinést si jak víno, tak dezerty z vedlejší prodejny wine foodu, ale neříkejte to šéfovi :). Troufám si říct, že se cítíte skoro jako v cizí zemi, kde si užíváte dovolenou (poznatek jednoho z nás :).

A jídlo? Exkluzivní! Ať už steak z fiorentiny, z divočáka, k tomu dobré víno (přímo z Konírny, či od vedle), stejně tak ty proklatě dobré dezerty, které si ve wine foodu sami vyrábějí... Totální gastronomický ráj. A to jsem si dala pár dnů oddych, než napíšu recenzi, abych ty superlativy zkrotila... Rozbijte prasátko a vyražte :)

Strakonická 948/1 - Praha 5 Smíchov

Strakonická 948/1 - Praha 5 Smíchov

image.jpg
image.jpg
image.jpg
image.jpg
Posted on September 20, 2014 .