el Barrio de Ángel na Smícháči

"místní" vinmeláda a chimichurri k masu, s domácím pečivem

"místní" vinmeláda a chimichurri k masu, s domácím pečivem

Abych Vám sem napsala o restauraci, musí mě něčím opravdu zaujmout. Sedím po různých restauracích často, tak by se mi snadno mohlo stát, že nebudu dělat nic jiného. :) Takže to už musí být "něco", ať už pozitivního, či negativního.

Posledně se mi tak stalo v restauraci El Barrio na pražském Smíchově. Jezdila jsem kolem ní leta, aniž bych jí věnovala pozornost. Teď se však stalo, že mě do ní zavála náhoda a když jsem viděla, jak příjemný má interiér a hlavně, že ve výloze mají chladničku s pořádnýma flákotama masa a sýrů, nechápala jsem, že dosud nevzbudila moji pozornost, když jsem toto mohla vidět už z ulice?

Nicméně po počátečním nadšení přišla notná dávka skeptičnosti. Jídelní lístek lákal každým řádkem, ať už rozmanitým výběrem tapas, cevichi (kyselý salát z bílých ryb), salámů, sýrů, salátů, ryb, kvalitních mas, grilovaných steaků "churassco"; ale ty ceny? Všichni u stolu jsme se shodli, že jsou podstatně nižší, než jsme čekali. Tak jsem znejistěla, zda neodejdu zklamaná. Upřesňuji, že součástí restaurace je i rychlé občerstvení a obchůdek, přičemž i zde byly ceny opravdu nižší, než jsme v podobných restauracích zvyklí.

Netrvalo však dlouho, abych zjistila, že zdejší kuchaři opravdu ví, co Vám servírují, o mase Vám budou povídat téměř celý jeho příběh, zatímco Vám jej budou připravovat na grilu a také budou znát odpověď snad na všechny všetečné dotazy. Když jsem slyšela, že hovězí je nejlépe připravovat bez předchozího nakládání a pouze s pepřem a mořskou solí, tento podnik měl u mě vyhráno. Přesně takhle kvalitní hovězí zbožňuju. K tomu výborné červené víno a ke spokojenosti mi nechybělo nic.

Dozvěděla jsem se však, že restaurace umístěná ve spodní části podniku je zprovozněna poměrně nedávno. Do té doby fungovala jen horní část s občerstvením a prodejnou. Doufám tedy, že tento drive není počáteční, ale vydrží. Případně vám to tu ještě za nějaký čas "oťuknu".

A kdo budete mít cestu kolem, můžete využít i take away v podobě burgrů z domácího pečiva, s masem dle výběru a ledovým salátem.

Posted on February 2, 2015 .