pizza Coloseum, Praha

steak z tuňáka

steak z tuňáka

hovězí líčka

hovězí líčka

Je to už poměrně dávno, co jsem občas navštívila Pizzu Coloseum. Upřímně, žádná hitparáda, takže ještě nedávno bych mohla říct, že jsem tam leta nebyla a ani by mě nenapadlo tam jít. Dost jsem tedy prskala, když mě sestra táhla do Colosea na I. P. Pavlova, nicméně času jsme neměly nazbyt, tak jsem se tomu neubránila. Před ní jsem to samozřejmě na sobě nedala znát, ale jedno jsem musela uznat - bylo to tam nějaké jiné, lepší. Ovšem tohle bylo předloni a averze je averze, zavítala jsem tam opět shodou okolností zase až letos, tentokrát do Myslbeku. Měsíc na to jsem to byla já, kdo si do Colosea vedl strávníky, pro změnu Na Poříčí. A teď už mi to nedá a musím se s Vámi podělit, že v Coloseu je to takový... jakože fakt dobrý! Zdá se, že Coloseum nejspíš vyrazilo "do boje" za novou image.

Zatímco dříve mi Coloseum přišlo spíše české, než italské, tentokrát tomu bylo jinak. Kupříkladu telecí plátky v kombinaci s tuňákovou pomazánkou jakožto překrm nás nadchnul nejvíce. Tuto kombinaci jsme totiž měli pouze v židovské čtvrti v Římě, leč pravda, chuťově vytříbenější, ale přesto za toto Coloseu deset bodů z deseti. Dále taková mozzarella di bufala nás nenechala bez uznalé pochvaly nad talířem. Telecí líčka se lahodně rozpadala na jazyku a steak z Anguse byla tak jemný a skvěle připravený, že jsem byla překvapená - to jsem si při prvním pohledu na něj fakt nemyslela. Ač jsem fotky sesbírala z několika návštěv Colosea, stačí na ně mrknout a hned vím. Steak z tuňáka? Skvělý! Objednali jsme si jej rare a skutečně byl uvnitř skvěle rare, přitom na povrchu ideálně opečený do hloubky cca půl cm, čili byl velmi šťavnatý. Tiramisu jednoduše mňam a mascarpone s čerstvými jahodami? Jakbysmet, tady není co zkazit. Kdybych toto všechno měla sníst sama, tak puknu, ale vzhledem k tomu, že Kocourovi a sestře ujídám z talíře vcelku běžně (v rámci recenzí, samozřejmě :), toto všechno jsem poctivě otestovala.

spaghetti con gamberi

spaghetti con gamberi

Nicméně problém mám trochu s jídelním lístkem. Je totiž velice obsáhlý a připomíná mi spíše noviny, kam se snažili nacpat výčet všech dobrot, na které jsou v Coloseu pravděpodobně hrdí a chtějí je do posledního dopřát svým zákazníkům. Ovšem vybrat si z tohoto přehršelu jídel je fakt kumšt. Já věřím, že suroviny jsou kvalitní a od dobrých dodavatelů, ale jsem prostě pro jednoduché jídelní lístky. Jednak mi šetří čas a dál mi dávají pocit, že suroviny se v kuchyni "točí" a nikoli, že čekají na případného zájemce v mrazáku apod. 

A pak voda - kohoutkovou prostě nedostanete. Houk! Polemizování o tom, proč tomu tak je tu nechám být, chápu... Já ji mám však raději, než balenou, takže používám jeden fígl, který tu, jako v mnohých jiných restauracích, prošel. Tak tedy "prosím kohoutkovou vodu za celu balené" a měla jsem ji na stole. :)

A do třetice jeden "vrtoch", ale pro rodiče nejspíš pochopitelný - vcelku problém hodný vytočení obsluhy nám vyvstal z momentu, kdy jsme chtěli jednu porci polévky naservírovat ve dvou talířích. Ač slečna odcházela se slovy, že nám polévku dá do jednoho talíře a druhý prázdný, ať si s tím poradíme, jak chceme, neboť na toto nejsou zvyklí, nakonec jsme ji dostali ve dvou talířích. Nestandardní požadavek, já vím, ale jinde by nehnuli brvou... Tak to jen tak na okraj.

Tak či onak, Coloseum doporučuju. Jestli ho znáte nechvalně z dřívějška, budete-li mít příležitost, zajděte to tam "oťuknout" dnes. Zhruba pro představu - určitě bych se nebála mít tam pracovní schůzku, "lepší" rande, dokonce ani výročí. Začněte proseccem, parádně si pochutnejte, zalijte to limoncellem a nemůžete pochybit. A mimochodem, za zkoušku stojí i polední meníčka, která jsou také chuťově pestrá a cenově přátelštější.

Více na: http://www.pizzacoloseum.cz/cz

restované krevety s česnekem

restované krevety s česnekem

grilovaný kozí sýr s medem a ořechy

grilovaný kozí sýr s medem a ořechy

mozzarella di Bufala

mozzarella di Bufala

plátky telecí kýty z Angusu

plátky telecí kýty z Angusu

salát s grilovanými krevetami

salát s grilovanými krevetami

marinovaný, křehčený steak z Angusu 

marinovaný, křehčený steak z Angusu 

výtečné tiramisu

výtečné tiramisu

mascarpone s čerstvými jahodami

mascarpone s čerstvými jahodami

předkrm je samozřejmostí 

předkrm je samozřejmostí 

Posted on June 12, 2015 .