swiss cheese, Písnice

Je to už týden, co jsem se vrátila z dovolené a stále se nemůžu plně navrátit do všedních dnů. Neustále jsem myšlenkama v Toskánsku, kde o kvalitní víno a jídlo rozhodně nebyla nouze. O to příznivější bylo objevení Swiss Cheese v Písnici. Já vím, Itálie versus Švýcarsko... Nicméně mám na mysli skutečnost, že jsem zde narazila na skvělé sýry a víno, což mě nesmírně potěšilo. Přec jen moje chuťové pohárky v poslední době zažívaly doslova extázi a díky tomuhle obchůdku si to mohly prodloužit. :) Velice rychle jsem si tu vzpomněla, že když mě v létě navštívil můj švýcarský spolužák ze školy v Anglii, kladl mi na srdce, že musím vyzkoušet švýcarské víno. Sýr mi rovnou přivezl, to mi nebylo třeba zdůrazňovat. Mimochodem věděli jste, že 95 % produkce švýcarských vín zkonzumují přímo Švýcaři? To jsem se pak mohla divit, že jsem na ně moc nenarazila. 

Obchůdek Swiss Cheese vlastní sympatická Barbara, rozená Švýcarka s perfektní češtinou. Najdete zde nejen sýry, ale i zmiňované víno, uzeniny, mléčné produkty, káva, čokoláda, mnohé laskominy... Vše samozřejmě švýcarské.

Co se sýrů týká, asi největší překvapení se mi dostalo se sýrem SPORTOVEC a EMENTÁL. Takový Sportovec má jen 15 % tuku a přitom chutná doslova božsky. U Ementálu jsem nevěděla, že je to ryze švýcarský sýr, byť ho dělá kdekdo. Nezbylo tak Švýcarům, než si přivlastnit název Emmental AOP, díky čemuž tedy pravý švýcarský ementál poznáte.

Ovšem naprosto dávám palec nahoru sýru Willys Jersey Blue. Tenhle "plesnivák" to vyhrál na plné čáre. Jako mnoho jiných produktů se mnou putoval domů a v momentě, kdy jsem si jej dala s bílým hroznovým vínem, bylo mi jasné, že se do reality všedních dnů zase jen tak brzy nedostanu. Jo, já si to jídlo umím užít, i kdyby ho být jen drobek. V tomhle případě díkybohu nebyl. :)

Kromě sýrů, vína, které je vážně dobré, musím ještě ocenit jogurty a tvarohy. Jogurt bílý, kokosový, kávový, tvaroh švestkový... Tyhle šly se mnou domů a nezbývá mi, než je doporučit. Více jsem ze sortimentu sice neměla, nicméně je mi jasné, jak by to dopadlo. Nejspíš naprosto stejně chutně. Zde bych na sebe práskla, že se právě cpu švestkovým tvarohem, zatímco vyťukávám tenhle post :D.

Až si říkám, kde jen najít nějakou slabinu, kterou bych Vám zde popsala... Tak snad kromě toho, že je tento obchůdek poměrně z ruky (jenže to zase jistí e-shop, který Barbara provozuje), tak snad už jen vyšší ceny. Za 3 sýry, přičemž každý měl kolem cca 100 g a výše vyčtené mléčné výrobky jsem platila přes 500 Kč. No jo, jenže chcete-li kvalitu, tak si holt připlatíte, a to tady naprosto platí.

Pokud byste si švýcarských sýrů chtěli užít dosytosti, je tu ještě nabídka fondue. Buď Vám (a menší skupince přátel) mohou být připraveny a servírovány přímo na místě anebo si můžete půjčit sadu na fondue, přičemž si troufám tvrdit, že byste si na majitelce lehko vyžádali parádní švýcarský recept na sýrové fondue. Sýr tu samozřejmě můžete hned zakoupit, jak jinak... Mimochodem všimli jste si těch propracovaných cedulek k sýrům? Tolik informací včetně QR kódu jsem snad ještě neviděla...

Snad jen poslední tečka - až budete stát ve frontě, můžete si zahrát o slevu, či jinou výhodu. Velice snadno tak učiníte na interaktivním displaji přímo u pokladny.

malá ukázka z nabídky

malá ukázka z nabídky

pište si: Libušská 15, Praha 4. www.swisscheese.cz

pište si: Libušská 15, Praha 4. www.swisscheese.cz

majitelka Barbara, která vše ochotně vysvětlí

majitelka Barbara, která vše ochotně vysvětlí

mého srdce šampion!

mého srdce šampion!

mňam!

mňam!

posezení nahoře

posezení nahoře

fondue dle pravého švýcarského receptu

fondue dle pravého švýcarského receptu

v nabídce najdete i tvrdý alkohol. Tomuhle říkám "slivovice pro ženy" :)

v nabídce najdete i tvrdý alkohol. Tomuhle říkám "slivovice pro ženy" :)

lahodné bílé víno

lahodné bílé víno

nabídka laskomin

nabídka laskomin

Posted on September 22, 2015 .