vinCaffé, Praha

Blahníkova 610/3, Praha 3 - Žižkov, rezerve: +420 775 760 951

Blahníkova 610/3, Praha 3 - Žižkov, rezerve: +420 775 760 951

Kolik víkendů jsme jen strávili přemýšlením, kam bychom vyrazili do kavárny/vinárny, kde bychom mohli pracovat na noťasech, nebo jen tak číst si knihu a bylo by nám tam fajn, nejlíp na Žižkově.... Moc, strasně moc! Tak jak je, sakra, možný, že jsme neobjevili Vincaffé v Blahníkové, který je tu už prý 6 let a máme ho skoro u baráku?! Takže já se tímto stydím, protože tohle super místo splňuje všechno, po čem jsme tak marně pátrali. Neomlouvá nás ani to, že tato vinárna/kavárna je z venku poměrně nevýrazná...

Abych byla přesná, Vincaffé si našlo nás! Přichomýtli jsme sem na pozvání v době, kdy tu sympatická majitelka Karolína "testovala" dobroty na grilu, které se budou servírovat na minidyzajnu právě ve VinCaffé už příští sobotu 16. dubna 2016. Vážení, zkrátím to - tahle ženská připravila takový kreativní dobroty, že jsme fakt žasli. Tím jsem lehce odbočila - leč jak se to vezme, nebude dlouho trvat a budou se servírovat ve Vincaffé. Možná ty samý, možná ne, ale po téhle ochutnávce nemáme o Karolínině kuchařském umu sebemenší pochybnost.

Každopádně jsme měli čas popovídat si s Karolínou, jak k vinárně přišla a jak to v ní funguje. Mimochodem, Karolína bloguje pro změnu o kávě, takže Vás asi nepřekvapí, že se tak stalo při jedné z nejlepších káv, co jsme v poslední době pili. Italská káva La Genovese to byla, pište si :). Záhy jsme popíjeli víno, které dováží z Moravy od ověřených vinařů, kam jezdí osobně. Nerada píšu recenzi, pokud fakt necítím, že jsem z toho nebo onoho podniku nadšená a tady jsem vlastně ani o nic takového ani nebyla Karolínou požádaná, ale.... JE TO TAM FAKT BOŽÍ! 

Interiér je fajn, najdete tu i milý posezení na klidném žižkovském dvoře, káva je excelentní, víno nejen moravské je svěží, dortíky mňamózní, dětský koutek tu taky je, na quiche, panini, pianide (italská plněná pšeničná chlebová placka) a polévkách si můžete pošmáknout a jak říkám, brzy i na dalších dobrotách! A co takhle snídaně? Třeba taková pohodová sobotní?

Jediný, co bych k tomu měla, je opravdu ten exteriér. Nejsem si jistá, zda bych sem zamířila, i kdybych VinCaffé zmerčila. Jakože jsem musela, protože jsem kolem šli nesčetněkrát... Tak se nedejte a zajděte si je testnout.

A jestli se Vám tedy tenhle článek zdá příliš "přeslazenej", počtěte si na VinCaffé jiný recenze, ale bacha - budou stejně nadšený! :)

image.jpg
image.jpg
vína moravská, francouzská, španělská, italská...

vína moravská, francouzská, španělská, italská...

A tohle je ryzí provokace, abyste věděli, jak jsme si na dobrotách od Karolíny pochutnali a taky, co Vás tu čeká na minidyzajn marketu příští sobotu :). A vůbec, občas jim mrkněte do meníčka, zda tam tyhle a podobný dobroty na nás už nečekají :).

image.jpg
falafel sendvič, co zmizel šmahem :)

falafel sendvič, co zmizel šmahem :)

portobello s mozzarellou

portobello s mozzarellou

bramborové placky s povidly a s jablky

bramborové placky s povidly a s jablky

kuřecí v jogurtu s tymiánem a hovězí na špejli

kuřecí v jogurtu s tymiánem a hovězí na špejli

grilovaná zelenina

grilovaná zelenina

Posted on April 6, 2016 .