richard's kitchen, Praha 2

image.jpg

Loni v létě jsem pro jednu restauraci pomáhala sestavit meníčko a k tomu jsem vyfasovala na pomoc Richarda, sympatickýho týpka od skupiny Ambiente. Tak ten to teda rozseknul! Přesně věděl, co s čím spojit, aby se zpracovaly zásoby jídla do posledního puntíku, aby to bylo fakt dobrý... Tsee, ono to taky bylo dost kreativní! Stejně tak věděl, kdy co hosté budou preferovat k jídlu, co je zbytečný a co by ocenili... A miliony dalších postřehů, který jsem si zapisovala div ne těsnopisem, aby mi nic neuniklo. I o dětské krupici mluvil tak, že jsem na ni měla dobrej týden chuť. Richard si totiž toužil otevřít svoji vlastní restauraci a dle mě na to měl zkuěenosti excelentní. Vlastně víte co, mimochodem byl to on, kdo mě přivedl na myšlenku podomácku přepuštěnýho másla, protože prý jen blázen by za to platil ty peníze, který za to chtěj v obchodech, když je to snadný jako facka. O něco později můj post o přepuštěným másle totálně překonal veškerý moje dosavadní statistiky, když na facebooku zaujal deseti tisíce čtenářů... No prostě setkání s Richardem bylo fakt inspirativní, ale od té doby jsme se už neviděli. O to větší radost jsem měla, když jsem nedávno jela Vyšehradskou a najednou vidím "Richard's Kitchen"! Mně hned bylo jasný, čí je to restaurace!!! Tak tohle mi udělalo neskutečnou radost! Popadla jsem Kocoura za límec a utíkali jsme na oběd k Richardovi. Což on vlastně ani neví, protože jsem tam byli o víkendu, zatímco Richard je osobně v restauraci od pondělí do pátku, a to do úmoru, jak jsme se mohli dozvědět.

Jako první mě zaujal interiér, ten je fakt cool. Jednoduchej, moderní, příjemnej a osobitej (najdete tam i nástěnku s Ríšovýma fotkama, když byl malej :). Pak mě dost potěšilo, že jsem si nemusela vybírat z jídelního lístku. Ten byl sice lákavej, fakt že jo, ale prostě když nejíte pečivo, těstoviny ani rýží, či brambory, máte poměrně problém všude. Tady mi však vyjmenovali, co mají v kuchyni, popřemýšleli jsme, co dobrýho se z toho může uvařit a záhy jsme se cpali totálně skvělým hamburgrem. Teda, jak se to vezme, spíše totálně skvělým hamburgrovým masem na zeleninovým salátu, pěkně se sýrem a slaninkou. Kocour si pochvaloval pivo Letiny, já jsem si pochutnala na super kávě. Snad bych ještě ráda dodala, že jsem byla velice nadšená z obsluhy. O víkendech tu pracuje místo Ríši jeho bývalý tchán. Ríšo, sorry, že to sem píšu, ale prozradil nám to :D. A tenhle sympaťák leta pracoval v Barceloně v gastronomii. To usuzuju, že je důvodem, proč se s Váma tak příjemně zapovídá, ani nemrknete, věnuje se dětem, zatímco rodiče jí, stíhá dění na place... No prostě žádnej morous, jak jsme většinou zvyklí.

A už s tou chválou končím, slibuju. Negativa žádný psát nebudu, protože já mám takovou radost, že to Ríšovi vyšlo a fakt má můj respekt! Já vlastně žádný negativa ani nenašla. Tomuhle podniku držím palce i na nohou a budu moc ráda, když se tam zajdete podívat a pomůžete takto Richardovi plnit jeho sen - mít úspěšnou restauraci.

P.s.: Taky byste měli vědět, že Ríša je velkej sympaťák už od pohledu, mrkněte: http://richardskitchen.cz

P.s.: Ríšo, to koukáš to? Hele, ať Ti to fakt jde, fakt Ti fandíme!!!

image.jpg
image.jpg
Posted on October 2, 2016 .