dort kolibřík (hummingbird cake)

image.jpg

Světem aktuálně hýbe hummingbird cake mánie, a to bych Vás jen nerada připravila. Tento v překladu "kolibří dort" není v Čechách moc známý. Troufám si říct, že skoro vůbec. Je specifický tím, že se do korpusu přidává tropické ovoce, nejčastěji banán a ananas. Traduje se, že díky ovoci dostal název po kolibřících, kteří se živí sladkým nektarem. Původní recept prý pochází z Karibiku ku konci 60. let, taktéž známý jako Doctor bird cake. Kolem roku 1968 se dostal z Jamaiky do USA, kde se pak tento dort stal velice populárním.

Upekla jsem jej ve verzi naked, tedy s krémem pouze mezi patry, nikoli i kolem dortu. Takže jsme tímto skončili u hambatého kolibřího dortu :)

Na korpus: 250 ml (olivového) oleje, 350 g hladké mouky, 1 lžička mleté skořice, 300 g hnědého cukru, 2 lžičky kypřícího prášku, špetka soli, 3 banány, 400 g ananasu, 2 velká vejce, 1 lžička vanilkového extraktu, 50 g (pekanových) oříšků.

Na krém: 300 g mascarpone (jiného sýru podobného typu), 160 g másla, 150 g cukru moučka, kůra z 1 citronu/pomeranče.

Na ozdobu: 50 g (pekanových) ořechů, jedlé květy, cokoli...

Nejprve předehřejte troubu na 180 C, pečící formu o cca 22 cm vyložte papírem a boky vymažte.

Prosejte mouku s kypřícím práškem a skořicí, pak vmíchejte cukr a sůl. Vidličkou rozmačkejte banány do kaše a dobře okrájený ananas umixujte. Ovoce smíchejte s olejem, vajíčky a vanilkovým extraktem. Obě směsi, ovocnou i sypkou, spojte v těsto a úplně nakonec vmíchejte nasekané oříšky.

Do formy vlijte pouze polovinu těsta, korupusy je třeba péct jednotlivě, neprořezávají se. Pečte cca 50 min. Jakmile dort chytne barvu, buďte ve střehu, ať jej nespálíte. Zkoušet jej špejlí je poměrně matoucí, neboť bude stále upatlaná od ovoce. Určitě troubu během pečení neotevírejte, korpus by Vám spadnul. Prostě se opravdu řiďte tou barvou anebo svými zkušenostmi. :) Takto upečte oba díly.  

Veškeré suroviny na krém smíchejte (máslo nechte předtím co nejvíce rozpustit při pokojové teplotě). Já už jsem byla nedočkavá, tak jsem malé máslové hroudičky v krému vyřešila tím, že jsem jej prohnala mixérem. První vrstvu krému udělejte silnější, ať Vám pak krém vyleze přes okraj, jakoby přetékal. Horní vrstvou pak už jen stačí překrýt korpus, anebo ji také nechte přetékat, záleží na Vás. A můžete zdobit. Já jsem zvolila jedlé květiny. Bohužel bílé stejně jako krém, tak moc nevynikají, ale když si umanete sehnat jedlé květy den před pečením, nelze si moc vymýšlet :)

image.jpg
image.jpg
image.jpg
sypkou směs smíchejte s ovocnou

sypkou směs smíchejte s ovocnou

nakonec přidejte ořechy

nakonec přidejte ořechy

image.jpg
image.jpg
image.jpg
Posted on October 25, 2014 .