italské cannoli

Další, v pořadí šestý recept na vánoční cukroví jsou mafiánské cannoli (kanoly). Proč mafiánské? Každý, kdo je viděl/ochutnal, tak si hned vzpomněl na film Kmotr. A v momentě, kdy jsem je plnila krémem, naším bytem se rozezněl soundtrack z tohoto filmu. Žádná náhoda, ale Kocourovo přičinění. Věta "Leave the gun, take the canoli" je prostě legendární.Tak neváhejte a určitě jej zkuste :)

Ingredience na kanoly: 2 hrníčky hladké mouky, lžíce krystal cukru, 1/4 lžičky soli, 2 lžíce másla, 1 žloutek, 1/2 hrníčku bílého vína, 1 vejce na lepení kanolí. Formičky na kanoly!

Ingredience na krém: 2 hrníčky ricotty, 3/4 hrníčku cukru, 1 lžička mleté skořice, 1/4 hrníčku smetany ke šlehání, 1/4 hrníčku čokoládových hoblinek, kůra z 1 citronu

+ olej na smažení a moučkový cukr na závěrečné posypání.

Nejprve zbavte ricottu přebytečné vody. Nejlépe přes sítko a nechte ji okapat a trochu oschnout, zatímco budete dělat kanoly.

V misce smíchejte mouku, cukr a sůl. Dále rukama zapracujte máslo rozkrájené na malé kousky a až docílíte uceleného těsta, zapracujte do něj ještě žloutek a víno. Vzniklé těsto pečlivě zabalte do potravinářské fólie a než si uděláte náplň, dejte jej zchladit do lednice.

Náplň: Promíchejte riccotu a přidejte do ní cukr a skořici. Smetanu vyšlehejte v krém a poté ji jemně vmíchejte do ricotty. Přidejte čokoládové hobliny, kůru z citronu (lépe více, než méně), promíchejte, dejte ztuhnout do lednice na půl hodiny až hodinu a můžete se pustit do smažení kanolí.

Těsto si na válu rozválejte v nízký plát, přičemž nezapomeňte podmoučit, jinak se bude lepit. Poté okrajem sklenice, či jiným vykrajovátkem vykrájejte kolečka. V původním receptu se psalo, že jich bude 24. Tohle je přesně něco, co se mi u receptů nikdy nezadařilo, ovšem tentokrát - tratratrááááá, 24! :) Budou-li kolečka malá a nepůjdou obtočit kolem formičky, ještě je trochu rozválejte válečkem jako já. Určitě si však nejprve přichystejte kolečka z celého těsta.

Poté na pánvi rozpalte olej a do malého hrníčku si rozšlehejte celé vejce - budete jím lepit kanoly kolem formiček, konkrétně v místě, kde se těsto překrývá, viz foto. Jednotlivá kolečka pak omotávejte kolem formiček s tím, že je v místě překrytí promáznete rozšlehaným vejcem. Při smažení jsem záhy získala grif - na pánev jsem dala 3 kanoly (více formiček jsem neměla), po minutce jsem je otočila nalevo, po další napravo a pak jsem jen koukla, zda ještě potřebují někde dosmažit a když ne, putovaly na talíř. Jinak samotné formičky není třeba natírat olejem, kanoly snadno sundáte. Při obracení jsem používala konce lžíc a při sundávání lžíce samotné. Kanoly jsou poměrně křehké, tak na ně moc netlačte. Z pánve jsem je dávala na ubrousek, abych odsála přebytečný olej. 

Jakmile máte dosmaženo a kanoly vychládly, můžete je začít plnit, přičemž doporučuji plnit je až těsně před spotřebou. Zbylý krém si mezitím nechte v lednici. Krém jsem dala do obyčejného sáčku, ustřihla mu špičku a kanole z obou stran naplnila krémem. Pak jsme je ještě pro všechny případy dala na chvíli do lednice a když na ně přišlo, byly vmžiku pryč. Tahle nepřímá úměra čas výroby ca čas snězení však potěší... Tak si pochutnejte i Vy! :)

Posted on December 17, 2014 .