kokosové kuličky

Kokosové kuličky se sem dostaly úplně náhodou. Zbyly mi bílky po výrobě vaječného likéru a říkala jsem si, že by si zasloužily něco lepšího. Myšlenka dala myšlenku a za chvíli jsem v čokoládě máčela tyhle kokosový mňamky.

Ingredience: 3 bílky, 200 g mletého kokosu, 100 g krupicového cukru, (mandle, čokoláda, ozdoba).

Postup je opravdu lehoučký. Rozehřejte si troubu na 180 °C, v misce smíchejte veškeré ingredience a míchejte tak dlouho, dokud se Vám neucelí v těsto, ze kterého pak budete moct vytvořit kuličky. Pro ty, co si to chtějí "ztížit", můžete do kuliček vbalit oříšek, třeba oloupanou mandli. Naskládejte je na plech a nahoru můžete dát nějakou cukrářskou dekoraci. Ehm, třeba ty stříbrné kuličky jako já, které se Vám v troubě mírně roztečou :). Jako fakt se snažím, abyste mi u toho nezívali, takže po tom, co je dáte na cca 15 minut do trouby, můžete si připravit čokoládu.

Potřebujete jí fakt málo, takže buď vytáhnete ze spíže sáček s čokoládou od Dr. Oetker a tento sáček necháte rozpustit v hnci s vodou, kterou přivedete k varu NEBO vytáhnete z mrazáku čokoládu, která Vám zbyla z minula NEBO si v rendlíku rozpustíte pár dílků hořké čokolády na vaření spolu s lžící másla (osladit můžete a nemusíte), přičemž rendlík postavíte do pánve s vodou (čili čoko v parní lázni) a můžete se pustit do namáčení kuliček. Ty nechte oschnout na pečícím papíře a poté je třeba dejte do papírových minikošíčků.

No jasně, já vím, některým zbyly žloutky. Takže tady najdete recept na zmiňovaný vaječný likér: http://www.spoluustolu.cz/ostatni/2014/12/7/vajecny-liker

Posted on December 7, 2014 .