whoopie pies

image.jpg

 

To si takhle listuju cukrářským časopisem a čtu "formy na whoopies". Co to, sakra, je? A o dva dny později jsem už věděla - další kousek do sbírky netradičního vánočního cukroví. Jedná se o velice oblíbené "koláčky" v nové Anglii. Ač název koláčky pro nás nebude asi úplně ono. Těžko říct, k čemu je přirovnat... Já jim říkám "hůpíky" a basta. 

Ingredience: 250 g hladké mouky, lžička sody, 1/4 lžičky soli, 5 lžíc hořkého kakaa, 200 g cukru, 1 vejce, 125 ml oleje, 1 lžičku vanilkového extraktu, 185 ml mléka.

Na krém: 120 ml mléka, 2 a 1/2 lžíce hladké mouky, 110 g másla, 100 g cukru, špetka soli.

Předehřejte si troubu na 180 °C a vyložte si plech pečícím papírem, případně si připravte šablonou na makronky jako já (není nutné). Smíchejte v míse mouku, sodu, sůl, kakao a cukr. Dejte bokem a ve vedlejší misce smíchejte celé vejce, olej, vanilkový extrakt a mléko. Tady se mi opět osvědčil ten prťavý šlehač mléka z Ikei, o kterém jsem si donedávna myslela, že je fakt na nic. Při pečení se ale ukázal jako velký pomocník. Tuto směs posléze vmíchejte do sypké směsi a těsto máte hotové.

Teď se asi trošku potrápíte, těsto je poněkud lepivé. Vemte si dvě malé lžičky a pomocí nich dávejte na plech malé "kupičky" těsta. Vězte, že čím menší, tím lepší. Uvidíte sami, že z nevzhledných tvarů se Vám na plechu udělá hezký kopeček, ale ten pak díky sodě poměrně nabobtná, tak bude lepší mít jednohubky, než koláčky. Až budete mít hotovo (vyjde Vám to na několik plechů), pečte cca po 15 minut. Nechte hůpíky na plechu chvíli zchládnout, než je z něj vyskládáte.

Mezitím si můžete připravovat krém. V menším rendlíku za stálého ohřevu a míchání vařte mléko s moukou, až získáte kašičku, takovou jíšku. Poté ji odložte a nechte zchladit. Následovně nejlépe v mixéru smíchejte máslo, cukr a sůl. Přidejte kašičku a mixujte dobrých 20 minut. Já chápu, že v tom předvánočním shonu máte jiné představy o klidném víkendu, ale je to pro dobro krému (a Vašich elektráren :). Každopádně pak můžete lepit hůpíky. S krémem opravdu nešetřete (já jsem pak dodatečně dodávala), on pak ztuhne a hůpíky budou dobře držet.

Sice jsem to osobně nezkoušela, ale stejně tak je můžete obalit v marcipánu, či polít čokoládou a posypat třeba nějakým cukrářským zdobením. A ještě jedna všetečná, jak už se u mě stává zvykem - právě jsem zjistila, že po týdnu jsou tyhle hůpíky mnohem lepší, než po pár dnech od výroby. Fakt k sežrání, kdo vydrží, nebude litovat :)

image.jpg
image.jpg
image.jpg
image.jpg
image.jpg
image.jpg
image.jpg
image.jpg
image.jpg
image.jpg
image.jpg
image.jpg
Posted on December 9, 2014 .