fit cake

Dostalo se mi receptu na ajurvédský koláč, což mi při pohledu na potřebné suroviny nedalo a hned jsem se do něj pustila. Jak se záhy ukázalo, nesporným faktem tohoto kejku je, že je nejen z těch zdravějších, ale také naprosto výborný! Tak pojďme na něj.

Budete potřebovat 300 g špaldové mouky, 3 - 4 lžičky kypřícího prášku bez fosfátů (např. v DM Drogerii), 150 g vloček, 250 g másla, 150 g třtinového cukru s melasou (či třtinové sušené melasy, opět DM), 6 větších jablek, rozinky a skořici.

Nejprve si předehřejte troubu na 170 stupňů, pak se teprve pusťte do díla. Smíchejte mouku s kypřícím práškem, přidejte cukr a vločky. Cukr bude zřejmě hrudkovitý, tak si dejte záležet, abyste jej rozdrolili. Záhy přidejte rozpuštěné máslo a vše zpracujte v ucelenou hmotu. Do vymazané dortové formy (případně použijte pečící papír) dejte 2/3 těsta s tím, že si uděláte zvednuté okraje na cca 2 cm. Bude to tenká vrstva, ale s těstem se pracuje dobře, takže to půjde snadno.

Pak si nastouhejte jablka bez slupky, či improvizujte a použijte např. švestky. Jablka "vyždímejte", je to pro dort lepší a Vám zbyde lahodný fresh. Smíchejte je s rozinkami a skořicí dle chuti. Směs dejte na těsto a zbylou třetinou ji překryjte. V receptu stálo, že se na horní vrstvu nemá moc tlačit, raději jsem si zbylé těsto vytvarovala do placky na pečícím vále a pak jen na jablka přiložila a jemně dotvarovala do okrajů. Doporučuju tento postup, bude to jistější.

Dort jsem pekla cca kolem hodiny. Že je hotovo poznáte podle poměrně ztvrdlé horní vrstvy. Nebojte se však nakoukávat do trouby a zkoušet to, tohle těsto Vám určitě nespadne :).

Cukr, který jsem zvolila, má poněkud jinou konzistenci, než jste zvyklí. Je tzv. "vlhký". Má však výbornou chuť a stačí ho méně.

Cukr, který jsem zvolila, má poněkud jinou konzistenci, než jste zvyklí. Je tzv. "vlhký". Má však výbornou chuť a stačí ho méně.

Vrstva s jablky

Vrstva s jablky

A je hotovo, mňam!

A je hotovo, mňam!

Posted on May 22, 2014 .