dortík mascarpone al limone

Jestli už se Vám zajedl cheesecake, mám tu pro Vás nového favorita – osvěžující dortík MASCARPONE AL LIMONE. Recept na něj mi dala kolegyňka, která k němu dodala i citrony, které mi natrhala na Sicílii. Tak z toho jsem div nelekla blahem :).

Základ pro korpus je stejný jako u cheesecake – 200 g sušenek (nejlépe máslové BeBe) a 125 g másla. Rozehřejte si předem troubu na 200 °C. Sušenky rozdrťte na jemno. Ale vězte, že mnohem líp to za Vás zvládne mixér, takže je klidně hoďte do mixéru pod sekáček. Máslo mezitím nechte povolit a posléze vytvořte z rozdrcených sušenek a másla směs. Upěchujte ji do pečící formy, kterou není třeba díky máslu vymazávat. Korpus pečte cca 10 – 15 minut. Nemusí Vám zcela držet pohromadě jako kámen, to dokoná další vrsta dortu.

Na tu budete potřebovat: 2x 250g mascarpone, 4 žloutky, 4 lžíce třtinového cukru, šťávu ze 2 – 3 citronů, ze kterých jsme ostrouhali kůru (budeme ji ještě potřebovat). Žloutky rozmíchejte s cukrem a přidejte v průběhu citronovou šťávu. Až je pořádně promícháno a rozmícháno, přidejte mascarpone a opět smíchejte v jednotnou směs. Naneste ji na vychladlý korpus a dejte chladit do lednice. Aby byl dortík dobře vytuhlý, podávejte jej nejlépe druhý den. Ale tímhle Vaše práce ještě nekončí, dortík se ještě bude polévat sirupem.

Pro sirup si připravte zbylou nastrouhanou kůru z citronů, 3 lžíce cukru a 1 dcl vody. Cukr nechte rozehřát v kastrůlku, pak přidejte kůru a nakonec zalijte vodou. Svaříme a vaříme tak dlouho, dokud sirup nezhoustne. Tady prosím o trpělivost, a to klidně i v rozsahu 30 - 40 minut. Nebudete-li mít na to nervy, holt bude tekutější, ale pořád dobrý :)

Sirupem polévejte jednotlivé porce až při servírování, ozdobte lístkem máty a může se pustit do mlsání! Mezitím můžete mít sirup v uzaviratelné nádobě.

Já jsem při výrobě trochu zaexperimentovala s mými novými dezerovými formičkami. Prstence nemají dno, tak jsem je nakládala na malý plech a postupovala naprosto stejně, jako je uvedeno výše. Až mi dezertíky ztuhly, pomocí tlačítka jsem je vyjmula. Držely parádně a ještě příjemně překvapily strávníky. Takže taky varianta, jak dortík pojmout.

potřebné suroviny

potřebné suroviny

příprava korpusu

příprava korpusu

upečené korpusy

upečené korpusy

příprava krému

příprava krému

a je skoro hotovo!

a je skoro hotovo!

příprava sirupu

příprava sirupu

Posted on July 1, 2014 .