tiramisu, kterému nelze říct "ne"

vše, co budete potřebovat

vše, co budete potřebovat

vše opatrně vmíchejte lžící

vše opatrně vmíchejte lžící

Věděli jste, že recept na tiramisu je velice jednoduchý? Tento italský dezert připravíte za pár minutek. Jeho nevýhoda však je, že ho s největší pravděpodobností pak sníte ještě rychleji :)

Budete potřebovat balení cukrářských piškotů, 2 balíčky mascarpone (cca 500 g), 2 vejce, 2 lžíce třtinového cukru, pár lžic amaretta, čerstvě uvařenou silnou kávu, hořké kakao na závěrečné posypání.

Už dříve jsem na blogu uváděla, že italská kuchyně je velice jednoduchá. Najdete samozřejmě mnoho dalších ingrediencí, které byste do tiramisu mohli přidat, ale toto je italský recept, kdy v jednoduchosti je síla. Tedy chuť :)

Nejprve si uvařte kávu. Já jsem opět využila moka kávovar, což je v tomto případě ideální. Kdo nemá, doporučuji třeba "turka", s rozpustnou moc parády nenaděláte. Kávu si po uvaření nalijte do hlubokého talíře a zatímco bude chládnout, rozdělte si bílky od žloutků.

Bílky vyšlehejte v tuhý sníh a do nádoby ke žloutkům nejprve přidejte cukr a lžící, či vařečkou, je opatrně zamíchejte. Až se směs spojí, přidejte mascarpone a opět lehce promíchejte. Na závěr velice jemně vmíchejte ušlehaný sníh tak, abyste docílili ucelené hmoty.

Do kávy přilijte 3 lžíce amaretta (a víte co? Klidně víc! :) a nachystejte si nádobu na tiramisu, případně dezertové misky. Piškot vždy namočte v kávě (tak, aby se káva dostala do celého piškotu a uvnitř nebyly suché, ale zároveň tak, aby se Vám nerozmočily) a položte na dno nádoby. V receptech zpravidla čtu, že je vhodné namáčet je jen z jedné strany, aby se nerozpadaly, ale poctivě máčím obě, amaretta nikdy není dost. Navíc se mi ještě nikdy oproti varování nerozpadly. Naskládané piškoty pokryjte vrstou směsi a opět na ni naskládejte namáčené piškoty. Opakujte tak dloho, dokud máte potřebný materiál s tím, že horní vstvou má zůstat směs z mascarpone, kterou na závěr posypete kakaem na vaření. Nejlépe přes sítko. Hotový dezert dejte vytuhnout do lednice a úplně nejlepší bude následující den, až se chutě rozloží.

Ještě jedna rada, jak tento dezert pro "dospěláky" předělat pro děti, které kávu ani amaretto neocení. Udělejte jej s jahodami, které poklaďte vždy mezi piškoty a směs. Ale to už jsme od této lahodné italské záležitosti hóóódně odbočili, tak to nikde neříkejte... :))

začněte namáčenými piškoty

začněte namáčenými piškoty

pokračujte vrstvou krému

pokračujte vrstvou krému

volit můžete větší misku

volit můžete větší misku

nebo dezertové formičky

nebo dezertové formičky

Posted on June 16, 2014 .