moje úplně první dorty, aneb doba dávná před blogem

prasátka v bahně

prasátka v bahně

Podařilo se mi najít fotky mých prvních dortů, jupí. To jest doba před blogem, proto i fotečky jsou dost amatérské.

Ač se nemusí zdát, dortíky jsou svojí přípravou ty lehčí, tak třeba se Vám budou hodit jako inspirace.

Korpus i náplně najdete na mém blogu níže, kde je článek "dort potahovaný fondánem". Tak už to vezmu jen velmi stručně.

Co se týká prasátkového dortu, tenkrát jsem ho promázla stracciatellovým krémem. Promazaný korupus jsem omázla marmeládou, abych na něj mohla lepit přepůlené Kit-kat tyčinky (tyčinky z plátu nelámejte, ale oddělujte nožem), které přečnívaly přes okraj (kvůli čoko). Na korpus jsem naskládala překrájená marcipánová prasátka. Zakoupila jsem dvě, ale přeříznutím vytvořily dojem čtyř. Pak jsem si udělala čokoládu (rozpustěte čokoládu na vaření spolu s máslem ve vodní lázni) a prasátka jsem zalila. Záměrně jsem je i trochu pokapala čokoškou, aby byla "špinavá od bahna". Dort jsem převázala stužkou a bylo hotovo.

Druhý dort jsem dělala hned vzápětí. Kocour měl mít narozeniny a hořce jsem litovala, že jsem se ho kdy zeptala, jaký dort by rád. "PRSA", zněla odpověď. No, to jsem si dala! Ovšem až bylo hotovo, usoudila jsem, že mohlo být mnohem hůř. A tak se stalo, že jsem prvně v životě pracovala s fondánem.

Nejprve jsem upekla dort ve tvaru srdce. Korpus jsem ale musela okrájet. Zaoblila jsem hrany a udělala větší průřez mezi oblouky. Dort jsem prořízla, promazala, potřela máslovým krémem (nechala jsem povolit máslo a promíchala jsem ho se třtinovým cukrem, ale stejně tak můžete pod fondán použít silnější vrstvu marmelády) a potáhla fondánem. Fondán totiž nesmí přijít do styku se šlehačkou a já jsem měla promazáno pařížským krémem, který jej obsahoval - proto ten máslový krém. Kompletní postup, jak na dort potahovaný fondánem, opět naleznete níže na blogu.

Nejvíce úsměvné pro mě bylo, že jsem fondán musela uhladit. Kroužila jsem dlaněma po dortu dobrých dvacet minut, aby byl fondán jako fík. Uf, to byla prekérka. Vypadalo to blbě, zní to ještě hůř :D. Přes všechny velkolepé plány jsem se rozhodla, že si s podprsenkou nijak hrát nebudu a udělala jsem lehký náznak pomocí zeleného fondánu. Poté už jen zbývalo "pohrát" si s dvorcema, což měly-li být souměrné, nebylo také zrovna na chvíli. Nakonec už jsem jen dodala to nekompromisní číslo a bylo taktéž hotovo.

Dnes už se na tyto dortíky dívám kritickým okem, ale vezmu-li v potaz, že to byly moje úplně první výtvory a chutnaly přímo božsky, zasloužily si postnout. :)

takhle parádně jsem uhladila fondán

takhle parádně jsem uhladila fondán

Posted on July 18, 2014 .