meruňkový koláč s ricottou

Na Moravě jsme natrhali meruňky, sestra dovezla kozí ricottu z farmy, kolegyňka přivalila domácí listové těsto a druhá domácí marmeládu, také z meruněk. Není nad to, když se věci na výborný koláč z poctivých surovin sejdou samy od sebe. Tolik ukázka, jak to dopadá, když se proflákne, že máte blog o jídle :)).

Já přidala vejce a mohlo se péct. Že jste to Vy, tak můžete přidat i cukr.

Nejprve jsem si rozehřála troubu na 180 °C a pak jsem velice jednoduše vyválela na podmoučené ploše listové těsto. Jakmile mi vznikl plát větší, než forma, přenesla jsem jej na ni, upravila do formy a ořezala okraje. Určitě nedělejte plát tenší, než 0,5 cm, ať Vám koláč pěkně drží pohromadě a nerozmáčí se od náplně. Tuto vrstvu jsem místy propíchala vidličkou a pomazala marmeládou, na kterou jsem naskládala vypeckované meruňky po půlkách.

V misce jsem si smíchala ricottu se 1 žloutkem (máte-li menší vejce, dejte klidně 2). Nemáte-li celých 400 g ricotty, lze doplnit tvarohem. Jste-li zvyklí sladit, oslaďte dle chuti třeba třtinovým cukrem. Jak vidíte, není to žádná věda :). Směs naneste na meruňky, uhlaďte a může vyválet další plát listového těsta. Přeneste jej na koláč, prsty umačkejte těsto u okrajů a zbytek opětovně odkrajte. Ze zbytků těsta můžete udělat mřížku. Opět propíchejte vidličkou, aby se Vám koláč přespříliš nenafoukl a zbylým bílkem jej potřete. Tím, že nebudete potírat celým vejcem, koláč bude světlejší, ale jinak by Vám bílky zbyly, což je škoda. Až koláč chytne barvu, je upečeno. Respektive, listové těsto bude upečeno za chvíli, ale koláč jsem nechala v troubě déle, ať se mi hezky propeče náplň. Cca po půl hodině buďtě tedy ve střehu.

Posted on July 10, 2014 .