muffiny bez mouky

Už dlouho mě lákalo upéct něco bez mouky, cukru, prostě co nejvíce zdravé, tak tu máme můj první pokus, který se vydařil. 

Ingredience na 6 muffinů: 250 g jakýchkoli oříšků (použila jsem kešu, para, pekanové), 4 lžíce medu, 100 g brusinek.

Rozehřejte troubu na 180 °C a mezitím si v mixéru nasekejte oříšky spolu s medem. Ten doporučuji dávat postupně. Jednak medy jsou různě sladké, tak ať to nepřesladíte a pak také průběžně mrkněte, zda Vám směs už drží pohromadě.

Pak promíchejte tuto směs s brusinkami. Půjde to ztěžka a nepůjde-li jinak, udusejte na dno košíčků trochu směsi, zasypte brusinkami, dejte další vrstvu směsi a klidně košíček posypte zase brusinkami. Nebojte se směs udusávat pomocí lžičky.

Muffiny dejte do plně rozehřáté trouby na půl hodiny. Jen, aby pustily šťávu a med a směs se dobře spojila. Pak stáhněte troubu na 50 °C a muffiny sušte. Klidně 4 hodiny a déle. Já jsem si nastavila časovač na troubě a šla spát, ať se mám ráno na co těšit.

vše, co potřebujete

vše, co potřebujete

Nenechte se však limitovat jen výše uvedeným. Stejně tak místo medu může použít fíky, či to nakombinovat. Do směsi můžete přidat vločky; brusinky vyměnit za jiné ovoce; med za agávový či javorový sirup... Nemáte muffinové košíčky? Udělejte ze směsi třeba (müsli) tyčinky. Je to jen na Vás, prostě no stress. :)

Posted on August 2, 2014 .