brownies s třešněmi

Kvalitní čokoláda, třešně naložené v alkoholu... Co s tím? Brownies!

Budete potřebovat: 200 g kvalitní čokolády (min. 60 %), 120 g třešní/višní naložených v alkoholu, 60 g nasekaných oříšků, 100 g hladké mouky, 200 g třtinového nerafinovaného cukru, 1 lžičku pečícího prášku, 75 g hořkého kakaa, 175 g másla, 4 vejce.  A kdo nemá naložené třešně, tak přidá trochu alkoholu, ať to má šmrnc :))

potřebné suroviny bez oříšků

potřebné suroviny bez oříšků

vodní lázeň

vodní lázeň

oříšky včíl

oříšky včíl

a do trouby!

a do trouby!

Nejprve si předehřejte troubu na 180 °C a vyložte papírem/vymažte plech a rozměrech 20 x 30 cm.

Ve vodní lázni rozehřejte čokoládu s máslem. V trochu větším rendlíku, než já, ať to pak vše nemusíte přemisťovat do většího. Nasekejte si oříšky a ty pak spolu s třešněmi přimíchejte do čokoládové, zcela rozpuštěné, směsi. Pořádně promíchejte a odstavte z ohně.

Ve vedlejší míse si smíchejte všechny sypké suroviny. Sypkou směs vmíchejte do čokoládové. Jakmile vše dobře promícháte, rozklepněte do směsi vajíčka a opět míchejte, až se směs excelentně spojí. Nalijte ji na plech a dejte péct na 20 minut. Dávejte pozor, abyste brownies nepřepekli - správně mají být na povrchu křupavé a uvnitř mazlavé. Zkoušejte špejlí už cca po 15 minutách a jakmile ji vytáhnete neumazanou, brownies rychle vyjměte z trouby.

Nechte jej půl hodiny zchládnout a pak jej vyklopte dnem vzhůru. Nakrájejte na kousky 3 x 3 cm, kdo chce, pocukruje a můžete se pustit do mlsání :)

akorát dopečeno

akorát dopečeno

ani jsme to nestihli dát na talíř

ani jsme to nestihli dát na talíř

Posted on August 24, 2014 .