far dezert

Mít blog o jídle je super!!! Tak to jste četli už asi desekrát. Dostávám zajímavé recepty, milé maily, ovoce a zeleninu ze zahrádky, exotické plodiny z cest, Vaše ochutnávky a v neposlední řadě přiznávám, až se chlubím, že za mnou chodíte pro vařící/pečící rady. Ovšem posledně jsem přijela ke svojí kamarádce Kačence, a ta si pro mě připravila pečení s mojí asistencí, abych rovnou měla nový post na blog. Tak tady je - tradiční bretaňský FAR DEZERT dle francouzské receptury.

kačenka s far dezertem osobně :)

kačenka s far dezertem osobně :)

Ingredience: 1 l plnotučného (farmářského) mléka, 130 g másla, 1 špetka (soleného) másla, 250 g polohrubé mouky, 200 g (sušených) švestek, 3 lžíce tmavého rumu, 6 vajec, 200 g cukr krupice, 2 vanilkové cukry.

Nejprve uvařte mléko, přičemž nezapomneňte důkladně míchat, ať se nepřipálí a až projde varem, nechte jej chvilinku odstát. Posléze v něm rozpuštěte máslo, přidejte sůl a rum. Tuto směs si dejte bokem a mezitím ve velké míse po 10 minut šlehejte vejce s cukry. Měly by úplně zbělat. Do vyšlehané směsi přidejte mléčnou směs a metličkou prošlehávejte cca 3 minuty. Až je hotovo, přidávejte mouku a opět promíchávejte po 3 minuty.

nechte mléko projít varem

nechte mléko projít varem

vajíčka s cukry

vajíčka s cukry

a ještě mouka

a ještě mouka

švestky rozprostřené na dně plechu

švestky rozprostřené na dně plechu

Nechte směs opět odpočinout a mezitím si předehřejte troubu na 200 °C, horkovzdušnou na 180 °C a vyložte plech pečícím papírem, nebo jej vymažte. Na plech si rozprostřete švestky, těsto ještě jednou závěrem promíchejte a přelijte jím švestky. Tento dezert se peče cca 80 minut s tím, že po prvních 20 minutách se teplota sníží o 20 °C. Sami pak uvidíte, že se Vám vytvořily dvě poněkud rozdílné vrstvy.

O tomto tradičním bretaňském dezertu jsem do příjezdu ke Kačence neměla ani ponětí, tak jsem googlila a vygooglila. Můžete jej péct na plechu, ještě lépe v dortové formě. Může být světlejší, tmavší, je třeba jej při různé výšce hlídat, aby byl upečený tak akorát. To, že však chutná výtečně, jsem googlit nemusela. Prostě je to tak a Vy víte, že bych Vám sem nic nevýtečného nedala. :)

a může se péct

a může se péct

Posted on August 28, 2014 .