řepový dort

Miluju řepu a rozhodla jsem se ji letos nacpat do všeho, kam to jen půjde. Existuje již mrkvový dort, tak proč ne řepový? A protože se zadařilo, tak Vám tu představuju řepový dort.  

Ingredience: 100 g nasekaných (nej vlašských) ořechů; 380 g nastrouhané řepy; 280 g hladké (žitné/špaldové) mouky; 1 lžička jedné sody; 1,5 lžičky prášku do pečiva; 0,5 lžičky soli; 0,5 lžičky mletého muškátového oříšku; 1,5 lžičky mleté skořice; 4 vejce; 200 g cukru krupice (já dala 160 g, ale pokud jste zvyklí sladit, dejte klidně až 200 g); 240 ml rostlinného oleje.

Na polevu: 250 g pomazánkového másla; 50 g másla; 130 g moučkového cukru; vanilkový lusk, citronová kůra z 1 citronu.

Postup není nijak složitý, tak začněte tím, že si předehřejete troubu na 180 °C a nachystáte dortovou formu (na dno pečící papír, boky vymazat máslem a vysypat hladkou mouku či strouhankou). Dortík můžete stejně tak udělat na menší plech nebo nacpat do muffinů.

Ořechy rozsekejte v mixéru a dejte si je bokem. Okrájejte a nastrouhejte řepu, přičemž pozor na oblečení, šťáva bude pravděpodobně všude. K tomu také doporučuji igelitové rukavice (mají je v sámoškách u pečiva :). Poté ve větší nádobě smíchejte mouku, sodu, pečící prášek, řepu, sůl a skořici. V mixéru (po ořeších netřeba mýt) prošlehejte vejce s cukrem, pak přidejte olej. Obě směsi smíchejte a nakonec přidejte ořechy. Pokud chcete, můžete trochu vanilky dát již do těsta. Dortík dejte na hodinu péct s tím, že ke konci jej zkoušejte špejlí a jakmile ji vytáhnete čistou, máte upečeno. Během pečení však nezahálejte a připravte si polevu.

Poleva: Nechte maximálně povolit máslo, ať Vám v krému nedělá nevzhledné hroudičky. Pak jej smíchejte s pomazánkovým máslem (opravdu!), s cukrem, vyškrábejte do něj vanilku z lusku a přidejte nastrouhanou kúru z jednoho citronu (klidně i pár citronových kapek). Směs řádně promíchejte, potřete dort a dejte ho vychladit do lednice. Cca za hodinu můžete servírovat.

Zjistili jsme však, že druhý den dort chutná lépe a třetí den je úplně nejlepší. Budete-li jej péct k nějaké příležitosti, nebojte se tak učinit klidně o den dva dříve. Dortík vydrží, po pár dnech se chutě proloží a je fakt boží :).

Jinak mrkvový dort včetně polevy povětšinou obsahuje cca o polovinu více cukru, než kolik jsme použila zde. Testovala jsem jej tedy na 5 lidech, zda je dostatečně sladký a prý ano. Takže jásám, že je zase kde ten cukr ubírat :)). Poleva byla určitě sladká a co se korpusu týká, tak můžete cukru, jak uvádím, přidat.

suroviny na dort, nikoli polevu

suroviny na dort, nikoli polevu

úžasná barvička!

úžasná barvička!

vanilkový lusk rozkrojte podélně a vyškrábejte nožem

vanilkový lusk rozkrojte podélně a vyškrábejte nožem

Bude-li poleva hodně řídká, dejte ji na chvíli do lednice

Bude-li poleva hodně řídká, dejte ji na chvíli do lednice

Posted on August 8, 2014 .