domácí flapjacky

 

Že nevíte, o co jde? Nenechte se zmýlit! Jsou to ty proklatě drahý tyčinky, co si kupujete na sváču. Pistáciový, brusinkový, oříškový, čokoládový... Tak tomu teď odzvonilo. Jde to mnohem levněji a určitě poctivěji. Každopádně upozorňuju, že flapjacky jsou kalorická bombička. Takže co s tím? Upečte, ochutnejte, rozdejte. Kdo nezvládne odolat, nechť dvakrát oběhne barák. Houk!

Budete potřebovat: 450 g omytých a vypeckovaných švestek, 1/2 lžíce perníkového koření, 150 g muscovado cukru (kdo nemá, poradí si jinak), 350 g másla (já Vám to říkala!), 300 g ovesných vloček, 140 g hladké mouky, 50 g lískových ořísků, 3 lžíce javorového nebo agávového sirupu, špetku soli.

Než se pustíte do díla, nachystejte si plech 20 x 20 cm. Dno vyložte papírem, boky vytřete máslem. A taky předehřejte troubu na 190 °C.

image.jpg
image.jpg
image.jpg
švestková směs

švestková směs

Nejprve doporučuji opracovat oříšky stejně jako v případě přípravy dezertu panforte. Tzn. rozprostřete je na plech a při těch 190 °C je dejte na pár minutek do trouby. Jakmile jim popraská slupka, vyjměte je, nechte zchládnout a pak třením oříšků v dlaních slupky odstraňte. Troubu ztlumte na 170 °C.

Oříšky nasekejte v mixéru. Následovně v něm nasekejte i švestky. V míse smíchejte nasekané švestky, koření, 50 g cukru, špetku soli a nechte proležet.

Ve větší pánvi si mezitím rozehřejte máslo. Do něj pak nasypte smíchané vločky s moukou, nasekanými oříšky, zbytkem cukru a sirupem. Míchejte za stálého ohřevu tak dlouho až docílíte celistvé hmoty. Následovně polovinu této hmoty udusejte na dno plechu. Na to dejte všechnu švestkovou směs a opět ji přikryjte zbylou vločkovou směsí. Vše pořádně udusejte, a to poctivě až do okrajů. A hurá do trouby, stačit bude necelá hodinka.

Počítejte s tím, že po té hodince bude směs stále pobublávající. Důležité pro moment dopečení je tedy nespálit je. K tomu, aby flapjacky držely pohromadě je ještě třeba nechat je zcela vychládnout. Když jsem je dělala prvně, skoro jsem si myslela, že se nezdařily. Byly křehké, moc mi nedržely pohromadě. Nicméně o to radostnější bylo zjištění následující den, že mají výstavní konzistenci. Holt jsem byla nedočkavá a první kousky jsem nakrájela ještě za tepla. Tak to zkuste vydržet, případně lednice to jistí.

zvěrstvóóóóó :)

zvěrstvóóóóó :)

image.jpg
image.jpg
image.jpg
image.jpg
image.jpg
image.jpg
Posted on September 18, 2014 .