red velvet cake

DSC_0639.JPG

Sotva skončily vánoční svátky plné sladkostí, bez oddechu navazuji na narozeninový maraton, který právě v mém okolí začíná. Alespoň mám důvod zkoušet nové dortíky, aniž bych řešila věčné foodblogerské "kdo to jen bude všechno jíst?".

Občas se mi stane, že při pečení či vaření překvapím sama sebe a můžete slyšet mé "wow". U red velvet caku jsem byla jako Alenka v říši divů. Těsto bylo velice tuhé, upečený korpus však velice jemný a o takové barvě se mi ani nezdálo. Tipovala jsem, že bude spíše červenohnědý. WOW!

Ingredience na korpus: 2 a 1/2 hrníčku hladké mouky, 1 hrníček cukru, 1 lžička jedlé sody, 1 lžička soli, 1 lžička hořkého kakaa, 1 a 1/2 hrníčku oleje, 1 hrníček podmáslí (pokojová teplota), 2 velká vejce (pokojová teplota), 2 lžíce červeného gelového barviva (ne práškové, bylo by v takovém množství hořké!), 1 lžička bílého vinného octu, 1 necelá lžička vanilkové tresti + kdo chce, tak ještě hrníček oříšků na obalení dortu (vlašské, pekanové, pistácie...).

Na krém: 350 - 400 g mascarpone (či philadelphie, riccoty, pomazánkového másla...), 2 a 1/2 hrníčku cukru, 1 hrníček másla.

Postup: Předehřejte si troubu na 180 C, připravte si formu o 18 cm na šířku a vyložte její dno pečícím papírem. Jedna všetečná: nevím, jak to přesně děláte, ale má-li oddělávací dno, tak přes něj dejte papír, dno přivřete do formy a okolní papír otrhejte. Není třeba stříhat kolečko z papíru atd. Boky netřeba vymazávat.

V misce smíchejte mouku, cukr, sůl, sodu a kakao. V další větší míse si smíchejte olej, podmáslí, celá vejce, barvivo, ocet a tresť. Zde není od věci vzít si igelitové rukavice nebo obalit si je ubrouskem, ať nejste od barvy. Do této směsi posléze vmíchávejte suchou směs až docílíte jednotného těsta. Díky oleji se těsto bude krásně odlepovat od boků mísy. Počítejte s tím, že bude ke konci velice tuhé a dát jej do formy nebude tak snadné. Já jsem pekla korpus na 3x, tj. každé patro zvlášť. Do formy jsem jej dala pomocí naběračky a lžíce. Pečte po 25 minut a zkoušejte špejlí. Hlavně jej nespalte!

Mezitím si připravte krém tak, že všechny ingredience smícháte. Je dobré mít máslo co nejvíce při pokojové teplotě, či rozpuštěné. Já ho nakonec dala na chvíli do mikrovlnky.

Jakmile máte upečené a vychladnuté korpusy, promažte je krémem. Nejlépe tak uděláte stěrkou. A klidně dortík promázněte mnohem víc, než já. Nejsem moc na krémy, takže mi pak docela zbyl. Až všechna patra promažete a naskládáte na sebe, pusťte se do pomazání celého dortu. Velice si usnadníte práci, když si připravíte sklenici s vodou, ve které štěrku vždy namočíte (průběžně ji čistěte od krému) a krém budete nanášet mokrou špachtlí. Jinak se Vám bude lepit.

Až máte dort pomazaný, rozsekejte si v mixéru oříšky a dort jimi obalte. Hořejšek jsem posypala a na boky jsem vždy "připlácla" hrst oříšků. Nic náročného, nebojte se toho. Krém není nijak tuhý, proto budete-li s dortem manipulovat, podebírejte ho dvěma velkými noži, abyste si neponičili nanesený krém.

Nejlépe je upéct si jej a nachystat den předem. Nestíháte-li jako já, dejte jej na chvíli do mrazáku (10 - 15 minutek), ať ztuhne a můžete servírovat. A samozřejmě druhý a třetí den, když se chutě proloží, je prostě úplně k sežrání! :)

Posted on January 18, 2015 .