jahodovo-citronové napoleonky

Uznávám, že dělat z listového těsta jablečný závin je nyní to nejvděčnější. Nedá moc námahy a jablka jsou aktuálně všude, kam se jen podivám. Leč s tím bych dlouho doma nepochodila, tak bylo potřeba přijít se změnou. Vzpomněla jsem si na jeden dezert Mille-Feuille z Paříže, který jsem tam několikrát měla a usoudila, že by to mohla být inspirace, jak to skvělé domácí listové těsto, co mám, upotřebit. U nás bych tento dezert přirovnala k napoleonkám, odtud jsem vzala název. Původní dezert jsem malinko odlehčila, čemuž odpovídá i úleva v přípravě, tak doufám, že to oceníte. Pořád si dávám za cíl, že bych Vás/mě ráda držela v kuchyni co nejméně :)).

Ingredience: 1 listové těsto, 2 citrony, hrnek jahod (stejně tak rybíz, kiwi, borůvky, maliny, ostružiny...), 2 vejce vel. S, 220 ml smetany ke šlehání, 1/3 hrníčku cukr, moučkový cukr na posypání.

Předehřejte si troubu na 190 °C. Vyválejte si na podmoučené ploše listové těsto do výšky cca 4 - 5 mm. Nakrájejte jej na čtverečky, či obdélníčky (pro představu cca 6 x 6 cm nebo 10 x 5 cm), naskládejte je na plech vyložený pečícím papírem a dejte péct na cca 15 minut. Občas na ně mrkněte, záleží, jaký tvar a výšku těsta jste zvolili. Poté nechte tyto polštářky na chvíli vychládnout, abyste je záhy mohli zoubkovaným nožem rozkrojit podélně. Tento postup má tu výhodu, že snadněji docílíte stejného tvaru napoleonek ke slepení. Půlky naskládejte zpět na plech vnitřní stranou nahoru a nechte je cca ještě 5 minut dopéct. (Stejně tak můžete těsto vyválet na extra tenký plát a nemusíte polštářky pak rozkrojovat - záleží na Vás :).

Zatímco se Vám peče korpus, můžete si připravit náplň. Nastrouhejte si kúru z citronů a vymačkejte z nich šťávu. V rendlíku pak smíchejte kúru, šťávu a cukr a za občasného míchání směs přiveďte k varu. V mezičase si v další misce rozšlehejte vajíčka. Tomuto věnujte více času - až Vám zesvětlají. Jakmile je směs v rendlíku vroucí, pomalinku ji vmíchejte do vajíček, a to za pořádného míchání metličkou. Náplň pak opět vraťte do rendlíku a vařte za stálého míchání cca 3 minuty. Následovně ji nechte na slabším plameni dalších 10 minut, přičemž náplň občas promíchněte. Jakmile je hotovo, přikryjte rendlík potravinovou fólií a dejte náplň zchladit na pokojovou teplotu.

Po zchlazení ještě vyšlehejte smetanu tak, aby Vám odstávaly špičky na šlehačích a do smetany opatrně na několikrát vmíchejte citronovou náplň. Co se náplně týká, máte hotovo. Dejte ji do cukrářského nebo obyčejného sáčku a můžete se pustit do finále. Na jednu půlku polšťářku nandejte krém, nakrájené ovoce a přiklopte druhou půlkou. Takto naplňte všechny napoleonky. Pak je jen stačí posypat moučkovým cukrem a hurá do nich!

Ještě Vám prozradím sladké tajemství - když si hotový krém nepoložíte na rozehřátou plotýnku jako já, zaručuji Vám mnohem hustější krém :D :D :D 

Posted on October 9, 2015 .