super čokoládová kolečka

image.jpg
image.jpg

To bylo něco pro mě. Tolik čokolády, co padlo do tohoto cukroví, jsem už dlouho u nás doma neviděla pohromadě. Pak se snadno stalo, že během dělání těsta jsem to těsto ujídala a záhy přišel moment, kdy jsme nad miskou stáli oba a cpali se syrovým těstem. Prostě bylo dobrý, no... Kolik by teda normálně bylo z jedné várky kousků tohoto cukroví, to Vám fakt nepovím. Každopádně jsme se docela unáhlili, protože po upečení tyhle sušenky chutnaly mnohem líp. Naše smůla... Apeluju na Vás, moc se tím těstem necpěte a počkejte si :). Snad ještě pro úplnost uvádím, že tenhle receptík je inspirovaný italskými frangelico crinkles, takže se může stát, že už víte, o čem je řeč...

Ingredience: 200 g hladké (celozrnné) mouky, 1 lžíce prášku do pečiva, 1/2 lžičky soli, 340 g kvalitní čokolády (80 % a více), 70 g másla pokojové teploty, 2 vejce vel. L, 100 g (třtinového) cukru, 1/4 hrníčku smetany na šlehání, 6 lžic mandlového rumu, cca 1 hrnek cukr moučka na vyválení, 1 vanilkový lusk.

V míse smíchejte mouku, prášek do pečiva a sůl. Pak si udělejte vodní lázeň (napustím pánev vodou a do ní posadím rendlík), rozpustěte v ní čokoládu spolu s máslem a odstavte z plotny. V další misce si vidličkou rozšlehejte vejce spolu s třtinovým cukrem, a to tak, až Vám vajíčka zesvětlají.

Smíchejte dohromady vychládlou čokoládu s rozšlehanými vajíčky, smetanu, likér, vanilku vyškrábanou z lusku. Toto pak jemně vmíchejte do mouky a vytvořte těsto, které bude potřeba dát minimálně na 3 hodiny do lednice, nejlépe přes noc.

Následovně si rozehřejte troubu na 180 °C a vyložte plech pečícím papírem. Přichystejte si pracovní plochu, kterou bohatě posypte moučkovým cukrem. A teď přijde trochu rutinní práce - je třeba z dost tuhého těsta uválet prťavé kuličky, cca 1 cm velké. V tento moment jsem zapojila Kocoura a nenápadně se vzdálila, tak to můžete na svého manžela zkusit taky. Ten můj mě teda brzy prokoukl, ale ve štychu mě nenechal. Jakmile máte desítky těchto kuliček, tak vemte polévkovou lžíci a každou rozmáčkněte v kolečko. To pak obalte v moučkovém cukru a naskládejte na plech. Ač za mě můžu říct, že jsem posléze usoudila, že závěrečné obalení v cukru příště vynechám. Posuďte ale sami, každý je na sladkou chuť zvyklý jinak.

A hurá do trouby. Pečte každou várku po cca 15 minut, jen občas koukněte, zda je vše OK. Nechte vychladit na plechu a pak už můžete začít s ochutnávkou :)

image.jpg
image.jpg
image.jpg
image.jpg
image.jpg
image.jpg
image.jpg
image.jpg
image.jpg
image.jpg
image.jpg
image.jpg
image.jpg
image.jpg
image.jpg
image.jpg
Posted on December 17, 2015 .