mandlové sienky

image.jpg

Z jedné věci jsem poměrně vyřízená, a to, když objevím skvělý zahraniční recept, který fakt nevím, jak pak přeložit do čestiny. Samotný překlad původního názvu je totiž poměrně často k ničemu. Takže mandlové... Ale co? Pracovní název byl "puťky", což uznávám, že není úplně lákavý. Tvar tentokrát taky nepomohl, takže jsem byla poměrně dlouho v pasti. Vzdala jsem to, a protože tohle cukroví je prý původně ze Sieny, vznikly z toho sienky a basta. Ještě bych ráda upřesnila, že je můžete dělat mnohem větší, případně trochu větší, ale já jsem si říkala, že už mi cukroví leze i ušima, tak z toho udělám takové mini cukrovíčko, co potěší, ale nezahltí.

image.jpg

Bylo by fajn Vás taky předem upozornit, že recept je z mandlové mouky, která je poměrně drahá. Říkala jsem si ale, že ty z Vás, které pečou makronky, ji doma určitě mají a ty ostatní by se mohly inspirovat, jak s mandlovou moukou začít. Mám však malou radu, jak za ni aspoň maličko ušetřit penízky. Jestli vzpomínáte, nedávno jsem byla doma po operaci kolene a krátila jsem si čas tím, že jsem přes internet objednávala snad i neobjednatelný. Při té příležitosti jsem natrefila na stránku www.plnapenezenka.cz, přes kterou jsem nakupovala na svých oblíbených e-shopech s tím, že se mi z utracených peněz nějaké to procento vždy vrátí na můj účet, který jsem si zřídila na peněžence. Protože jsem takto nakoupila asi 90 % vánočních dárků, usmívá se na mě už dobrých 500 Kč, které si můžu nechat kdykoli poslat na svůj bankovní účet. Ale k věci, proč to říkám... Když přes stránky peněženky najdete internetový obchod www.hospodynkam.cz, sezenete tam onu mandlovou mouku plus x věcí na pečení a za nákup se Vám vrátí až 5 % z utracené částky. A máte po běhání po obchodech. Tak snad jsem Vám to usnadnila natolik, že nyní Vás tento receptík neodradí. Navíc sienky jsou fakt dobrota!

Ingredience: 2 bílky, pár kapek citronové šťávy, 200 + 200 g cukru moučka, 200 g mandlové mouky, 1 vanilkový lusk, kůra z 1 pomeranče, pár kapek mandlové tresti.

Vyšlehejte bílky spolu s citronovou šťávou a do sněhu pak opatrně vmíchejte 200 g cukru moučka. Následovně mandlovou mouku, kůru z pomeranče a vanilku vyškábanou z lusku. Vše průběžně dobře, ale jemně promíchejte v ucelené těsto, které pak dejte min. na 4 hodiny uležet do lednice, nejlépe samozřejmě přes noc. Upozorňuju, že těsto bude velice jemné, nelekejte se.

Jakmile se těsto uleží, rozehřejte si troubu na 160 °C, vyložte si plech pečícím papírem a posypte si pracovní plochu zbylým moučkovým cukrem. Těsto opatrně vyjměte z misky, dejte na vál a uválejte ve váleček. Jak velký, záleží na Vás. Když se bude těsto lepit, ještě ho podsypte cukrem. Jak jsem uváděla, volila jsem menší kousky, aby to bylo mini cukrovíčko a navíc Vám v troubě ještě trochu naběhnou. Váleček potom krájejte třeba na cca 1 cm široké kousíčky, které řádně obalte v cukru a skládejte na plech. Pečte po cca 20 minut, pak nechte cukroví zchládnout a máte hotovo. :)

image.jpg
image.jpg
image.jpg
image.jpg
image.jpg
image.jpg
image.jpg
image.jpg
image.jpg
před upečením

před upečením

po upečení

po upečení

image.jpg
Posted on December 20, 2015 .