nejčokoládovější dort

Až jsem se při pečení tohoto dortíku bála, zda jsem to s tou čokoládou nepřehnala. Nakonec se tak nestalo a nám všem chutnal tak moc, že dostal zelenou a jde na blog. Jo, příjemně se překvapit, to já umím :). Připravte se tedy na ten nejčokoládovější zážitek.

Ingredience:

Korpus: 200 g kvalitní čokolády (já jsem měla 60 a 80%), 200 g másla, 1 lžíce instantní kávy, 170 g hladké mouky, 1 lžíci kypřícího prášku, 1/4 lžičky jedlé sody, 150 g muscovado cukru, 100 g třtinového cukru (nenechte se zmást foto, prostě doma nebyl :), 25 g kakaa na vaření, 3 vejce, 75 g podmáslí (tj. 5 lžic), čokoládové hobliny (takže čokošku a struhadlo).

Poleva: 200 g kvalitní čokolády, 280 ml šlehačky ke šlehání, 2 lžíce třtinového cukru. Marmeláda, případně ovoce na promazání.

Nejprve si máslem vymažte dortovou formu o 20 cm, případně dno vyložte pečícím papírem a předehřejte si troubu na 160 C.

Nalámejte čokoládu na kousky a spolu s máslem a instantní kávou ji rozpusťte ve vodní lázni. Jak už znáte, nejlíp uděláte, když vše dáte do menšího hrnce, který postavíte do pánve s vodou.

Zatímco se čokoláda vaří, smíchejte ve větší míse mouku, kypřící prášek, sodu, muscovado cukr, třtinový cukr a kakao na vaření. Ve vedlejší nádobě smíchejte celá vejce spolu s podmáslím (alespoň, co to půjde).

Nyní k suché směsi přilijte vaječnou směs a jakmile je vše dobře prolnuto, přimíchejte čokoládovou směs. Dá vám to fušku, ale pokuste se umíchat co nejjemnější těsto. To pak nalijte do formy a dejte péct na cca 1,5 hodiny. Po hodině však už korpus hlídejte pomocí špejle. Než jej dáte do trouby, můžete těsto roztáhnout od středu do okrajů, aby se vám neudělal uprostřed kopeček a nemuseli jste dort seřezávat.

Zatímco se dort peče, můžete si připravit polevu. V hrnci rozpuštěte čokoládu spolu s šlehačkou ke šlehání a cukrem. Přiveďte k varu, odstavte z plotny a nechte za občasného promíchnutí ztuhnout tak, abyste mohli potřít dort.

Ten, jakmile je upečen, nechte jej vychládnout a vyklopte z formy. Prořízněte, promažte marmeládou, případně přidejte ovoce a dejte se do polévání. Buďte opatrní, těsto je křehké! Můžete udělat tzv. hambatý dort, tj. čokoládu necháte jen přetéct jak přes spodní, tak i horní vrstvu korpusu. Další varianta je celý dort potřít čokoládou a ozdobit jej velkými hoblinami čokolády na horní ploše. Případně, jako já, dort omažte čoko a celý obalte v malých hoblinách.

Každopádně jsem se do toho tak "obula", že jsem ke konci zapomněla fotit, což mě, přiznvám, trošku mrzí. Nakonec jsem jej ještě ozdobila mochyněmi, ale to už záleží jen na vás...

suchá směs

suchá směs

čokoška ve vodní lázni

čokoška ve vodní lázni

Posted on February 27, 2015 .