matýskovy cupcaky

Nedávno jsme slavili rovnou troje narozeniny. Dort už se ode mne očekává bez mrknutí oka, nicméně tentokrát jsem to pojala trošku jinak. Hostila jsem cupcaky (kapkejky), takovým malým dortíkem pro každého. Protože nejmenší slavil 5 let, o designu bylo hnedle jasno. Až na to modré barvivo by se dalo říct, že recept je jako stvořený pro to, aby ruku k dílu mohly přiložit i děti. Obzvlášť, co se jednoduchosti týká.

Pro ty, kterým se slovo "cupcaky" ještě nevžilo, tak se jedná o muffiny, které jsou zdobené. Většinou nějakým krémem, svatební fondánem, různými ozdobami jako lentilky, čokoládovými vločkami... Fantazii se meze nekladou. 

Ingredience na muffiny - cca 18 ks: 200 g hladké mouky, 3 větší banány, 75 g másla, 100 g třtinového cukru, 1 lžička jedlé sody, 1/2 lžičky prášku do pečiva, 1 vejce, 1/2 lžičky soli, 

Ingredience na ozdobu: 400 g mascarpone, 80 g rozpuštěného másla (při pokojové teplotě), 200 g cukr moučky, malé kulaté sušenky, lentilky, modré gelové barvivo, potravinářský fix.

Předehřejte si troubu na 180 °C. V míse smíchejte mouku, sodu, pečící prášek a sůl. V mixéru umixujte třtinový cukr, vejce, máslo a banány (ty předtím nejlépe rozlámejte na malé kousky). K této směsi vmixujte sypkou a jakmile se směsi prolnou, máte hotové těsto. Košíčky na muffiny jím naplňujte zhruba do půlky. Zatímco se muffiny budou cca půl hodiny péct, připravte si zdobící krém. Nezapomeňte však muffiny zkoušet špejlí. Jakmile ji vytáhnete čistou, máte je upečené.

Mascarpone smíchejte spolu s máslem a cukrem. Máslo musí být rozpuštěné při pokojové teplotě, neboť když nebude, udělá Vám v krému hroudičky. Ano, přesně jako to vidíte u mě na fotkách - když se spěchá, tak se spěchá. :) Jakmile máte umícháno, přidejte malinko potravinářského barviva. Ač se to na první pohled nezdá, barví pekelně, tak raději pak přidejte, než abyste jej dali do krému zbytečně hodně - přec jen není nejzdravější. Dávejte pozor, abyste se neobarvili, barvu z rukou jen tak nesmyjete.

Trošku peklíčko jsem měla s těmi oplatky. Sehnat malé kulaté se mi moc nedařilo. Nakonec jsem koupila v Ikei slepované sušenky jablečnou polevou. Takže jsem pak ostrým nožem sušenky od sebe oddělovala a polevu stírala. Sušenky jsem pak ještě krájela na půl. Některé sušenky se při tom zlomily, tak doporučuji větší zásobu. Co se barviva a potravinářského fixu týká, to bude ještě větší prekérka. Bohužel se budete muset mrknout po nějakém specializovaném obchodě.

Jakmile muffiny chládnou a zdobící krém je umíchán, ještě namalujte na lentilky oči pomocí fixu. Krém dejte do zdobícího sáčku (odvážlivci do mikrotenového) a pustit se do díla. Pak jen přitisknete lentilky a sušenku. A ještě jedna všetečná - v lednici Vám lentilky začnou ztrácet barvu, takže zdobit tyto cupcaky předem spíše nedoporučuji. Učiňte tak na poslední chvíli.

Posted on May 27, 2015 .