nutellová žemlovka

V New Yorku jsem byla u vytržení, jak tam "frčí" žemlovka. Na tento bread cake narazíte opravdu dost často, což nás samozřejmě přivedlo na otázku, kdy jsme naposled měli žemlovku. Nevzpomněli jsme si, a to byla výzva k nápravě. Jenže žemlovka... To zní trochu nudně. Ovšem s nutellou a pudinkovým přelivem, to už je jiná! Nebo s vanilkovou zmrzlinou? K tomu oříšky a jste polapeni. Tak schválně. :)

Ingredience do menší zapékací mísy, příprava cca 10 - 15 minut, pečení 40 minut.

Žemlovka: 5 rohlíků (ještě lépe croissantů), 150 g nutelly, 4 větší vejce, cca 500 ml 12% smetany na vaření, 3/4 hrníčku muscovado cukru, hrst ořechů (pekanové, vlašské, lískové... jakékoli), 5 kapek vanilkové tresti (není třeba), lžička soli a cukr moučka na posypání.

Pudink: 600 ml mléka, sáček vanilkového pudinku.

Troubu si předehřejte na 180 °C. Rohlíky nejprve podélně rozkrojte a namažte nutellou dle libosti. Potom je nakrájejte na kolečka, vyložte jimi nevymazanou zapékací mísu a posypte je ořechy. Ve vedlejší míse smíchejte celá vejce, smetanu, cukr, sůl, potažmo vanilkovou tresť a vyšlehejte metličkou. Touto směsí zalijte rohlíky a dejte je do trouby přikryté alobalem. Takto je pečte po 30 minut, posléze sundejte alobal a dopečte ještě po 10 minut.

Mezitím si můžete připravit pudink na polití. Připravte jej podle návodu s tím, že přidáte více mléka, aby byl pudink tekutý a mohli jste jím žemlovku polévat. Na sáček pudinku tedy budete potřebovat min. 600 ml mléka. Gurmáni nechť si na studenou žemlovku pudink klidně ohřejí. 

Mimochodem úspěšně otestováno na dětech i dospělých. :))

Posted on June 2, 2015 .