chlazený čokoladový dezert s avokádem a kokosem

A je tu další osvěžení, tentokrát sladké. Původně jsem myslela, že z tohoto dezertu udělám zmrzlinu, ale použité suroviny okamžitě zmrzly na kostu ledu, se kterou docela dlouho nebylo k hnutí. Ukázalo se však, že uchovávat tuto dobrotu v lednici je mnohem lepší- je ihned po ruce a k snědku. Nehledě na to, že domácí zmrzliny mám v mrazáku poměrně dost, takže toto byla velice příjemná změna. Přirovnala bych to k čokoladovému mousse (tj. dezert z čokoládové pěny). Kdo by chtěl ještě zdravější variantu, nechť vynechá javorový sirup. Mimochodem opět přicházím s tak lehkým a rychlým receptem, že to skoro nestojí za řeč :D. Ale ta chuť pak ano, tak se na to pojďme podívat... :)

Ingredience: 1 avokádo, plechovka kokosového mléka, 5 lžic kokosových lupínků/strouhaného kokosu, 10 lžic kakaa, 10 lžic javorového sirupu, lžíce kokosového oleje.

Nejprve rozmixujte avokádo s kakaem, kokosovým olejem a javorovým sirupem. Ve vedlejší nádobě pak šlehejte po dobu cca 5 minut kokosové mléko, tím docílíte, že zhoustne. Pak už jen zbývá kakaovou směs a kokosové lupínky vmíchat do kokosového mléka a máte hotovo. Můžete ozdobit lístky máty. Nechci se opakovat, ale já jsem Vám to říkala - je to extra snadný recept :).

vmíchejte kakaovou směs

vmíchejte kakaovou směs

nezapomeňte přidat kokosové lupínky nebo strouhaný kokos

nezapomeňte přidat kokosové lupínky nebo strouhaný kokos

Posted on August 11, 2015 .