celozrnný hruškový koláč

Asi Vás nepřekvapí, že tohle zase není jen tak nějaký tuctový koláč, ale! Je ze zcela celozrnné mouky a vlastně by se dalo říct, že je to plno hrušek s trochou koláče. :) Snad jediná potíž spjatá s tímto dezertem je v postupu - v průběhu pečení ho musíte vytáhnout z trouby a posypat mandlema, což při té vůni hrušek je jen horko těžko zvládnutelný vrátit ho zpět do k dopečení. No to ucítíte sami, až se do něj pustíte. Každopádně odoláte-li, máte se na co těšit. Já bych si ho uměla představit i za tepla s vanilkovou zmrzlinou, ale tahle varianta se u nás nekonala, protože plavky velí jasně, chjo! :( Tak či onak, jíst tento lehký svěží koláč u kávy a kochat se jarní přírodou, je prostě skvělý relax! :)

Ingredience: 3 menší hrušky, 120 g másla pokojové teploty, 50 g celozrnné mouky, 110 g cukru, 2 L vejce, 100 g nasekaných mandlí, 50 g mandlových plátků, 1/2 lžičky prášku do pečiva.

Nejdříve si připravte formu na koláč tím, že dno vyložíte pečícím papírem a boky formy vymažete máslem, také předehřejte troubu na 190 °C.

Poté, pokud máte mandle jen vcelku jako já, rozsekejte je v mixéru. Rozsekané mandle si pak nechte stranou a v mixéru rozmixujte máslo s cukrem do ucelené hmoty. Do této směsi přidejte jedno vejce po druhém a vmixujte je. Pak už jen ručně pomocí stěrky nebo vařečky vmíchejte mouku, prášek do pečiva a nakonec ony rozsekané mandle. Těsto vylijte do koláčové formy a připravte si hrušky. Okrájejte slupku, vyjměte jadřince a nakrájené na plátky je poklaďte na koláč. Vůbec se nebojte dělat silnější plátky. Tenhle koláč je přece o tom, aby byl extra hruškový, těsta je v něm opravdu pomálu. Takto jej dejte do trouby na cca 20 minut. Po tomto čase koláč vyjměte a posypte plátkami mandlí. Cítíte tu vůni? To je něco! :) Koláč vraťte ještě na cca 10 - 15 minut k dopečení, zda je už hotový zkontrolujte špejlí. A máte hotovo! Kdo chce, ještě ho posněžte moučkovým cukrem a hurá do něj. Trošku Vám ho závidím, hned bych si dala znovu!

Posted on April 15, 2016 .